הנער שדחף את חברו מהגג הורשע בהריגה

לפני כשנה עלו חבורת נערים מנתניה לגג בית הספר כדי לשאוף גז מזגנים, ואחד מהם נפל אל מותו. הבוקר הורשע נער בן 16 וחצי בהריגת חברו, לאחר שדחף אותו מהגג. בחקירתו הודה הנער כי דחף את חברו לאחר "שעיצבן אותו". השופטת ציינה בהחלטתה: "הוא עשה זאת בפזיזות, קלות ראש או אדישות לתוצאה"

בית הספר בו התרחש האסון. ארכיון (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בפ"ת הרשיע הבוקר בהריגה נער בן 16 וחצי, שלפני כשנה דחף את חברו למוות מגג בית ספר בנתניה, לאחר שעלו יחד עם חבריהם לשאוף גז מזגנים.

מהכרעת הדין עולה כי חבורת הנערים טיפסו לגג בית הספר "רש"י" בעיר דרך סורגי החלונות במהלך יום שבת, ושאפו גז מאחד ממדחסי המזגנים באמצעות קשית פלסטיק ובקבוק.

בשלב מסויים פרץ ויכוח בין שניים מהנערים, במהלכו דחף אחד מהם את חברו מהגג מגובה שבעה מטרים. הנער נחת על גבו ומעוצמת הנפילה נקבע מותו במקום האירוע. מיד לאחר מכן ירדו חבריו מהגג, והזעיקו עזרה רפואית בעוד שהנער שהפיל אותו נמלט מהמקום.

"מצטער שדחפתי אותו"

לאחר האירוע ביקש הנאשם מחברו שהיה במקום שלא יגלה כי הוא זה שדחף את חברו מהגג וגרם למותו. שעות ספורות לאחר האירוע עוכבו לחקירה קבוצת הנערים, בהם גם הנאשם, שהכחיש את מעורבותו בעניין. במהלך חקירתו אמר הנער כי "כלל לא היה במקום".

בהמשך חקירתו החליט הנער לחזור בו והודה במעשים המיוחסים לו. במהלך החקירה אמר לשוטרים כי "הוא עיצבן אותי ולכן דחפתי אותו", והוסיף: "הוא התיישב לידי והחל לשגע אותי. אמרתי לו 'אל תשגע אותי' ואז הוא התרגז...הוא נפל מהגג". לבסוף הנער אף הביע צער על מעשיו ואמר: "אני מצטער שדחפתי אותו והוא מת".

השופטת ורדה מרוז ציינה בפסק הדין: "מדובר באירוע טרגי. חבורת נערים, חברי ילדות, תרו אחר הרפתקה, אשר אין בה לא משובה ולא מעשה קונדס, אלא מעשה אסור בתכלית. תוך סיכון חייהם, עלו הנערים לגג בית הספר, לשם סיפוק מאוויים אסורים".

השופטת הוסיפה: "הגדיל לעשות הנאשם, כאשר שאף מגז המזגנים ולאחר מכן, על רקע ויכוח של מה בכך, דחף את המנוח, חרף מודעותו לתוצאה הקטלנית הצפויה ממעשהו - בשל מקום עמידתו של המנוח, בסמוך לסף הגג - ועשה כן בפזיזות, קלות ראש או אדישות לתוצאה".

בנוסף, הורשע הנער גם בשיבוש הליכי חקירה, לאחר שניסה להטעות את המשטרה בנוגע להיותו במקום האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת