יגאל עמיר יורשה ללמוד עם אסיר נוסף

בית המשפט העליון דחה את בקשתו של רוצח ראש הממשלה לצאת מתנאי ההפרדה בהם הוא מוחזק. עם זאת, השופטים החליטו לראשונה לאפשר לעמיר ללמוד עם אסיר נוסף - פעם בשבועיים למשך שעה. בערעורו ציין עמיר כי לא ייתכן שאסירים ביטחוניים יוחזקו בתנאים טובים ממנו

הקלה בתנאי המאסר של רוצח ראש הממשלה, יצחק רבין ז"ל: בית המשפט העליון אישר ליגאל עמיר ללמוד תורה פעם בשבועיים יחד אסיר אחר בבית הכלא בו הוא מוחזק. עם זאת, החליטו השופטים שלא לקבל את ערעורו של עמיר, והוא יישאר בבידוד.

השופטים ציינו בהחלטתם כי "הטעמים שעמדו ביסוד החלטת בית המשפט המחוזי, כפי שפורטו על ידי נציג המדינה, עומדים בעינם". בנוסף הם העניקו הנחיה לאפשר לעמיר ללמוד עם אסיר אחר, פעם בשבועיים במשך שעה.

עורך דינו של עמיר, אריאל עטרי, מסר בתגובה: "החלטת בית המשפט העליון מצערת מאחר שהיא מנוגדת לצדק במובנו הבסיסי ביותר, היא מכבדת החלטה קודמת שנתן בית המשפט העליון שהורה לאפשר לעמיר להתפלל במנין, אין בה מענה לפגיעה הקשה בזכויות היסוד הנובעות מהחזקת עמיר בהפרדה, ומאפלייתו לעומת מחבלי החמאס, ובעיקר מאחר שהיא נסמכת על טענות בדבר קיומן של ראיות ששב"ס סרב להציג בפני בית המשפט. אנו שוקלים הגשת בקשה לדיון נוסף כדי לאפשר לבית המשפט העליון לעשות צדק, סוף סוף, עם עמיר".

 "בזמן שאסירים פלסטיניים חיים ברווחה, יגאל בהפרדה"

ביום חמישי האחרון הגיש עמיר את הערעור לבית המשפט העליון על החזקתו בתנאי הפרדה. בערעור הפתיע עמיר, כשהסתמך על תנאי המאסר של האסירים הפלסטינים. על סמך הפרסומים על תנאי המחייה המשופרים של האסירים הפלסטינים, הגישו קרוביו של עמיר ערעור לבית המשפט העליון על תנאי בידודו. אשתו, לריסה טרימבובלר אמרה כי, "לא ייתכן שבזמן שאסירים פלסטינים חיים ברווחה, יגאל נמצא בהפרדה שכזאת".

פעיל הימין אביגדור אסקין הגיע גם הוא לדיון ואמר: "לא ייתכן שאסירים ערבים גולשים בפייסבוק, ויגאל עמיר שנחשב לאסיר אידיאולוגי, עדיין בהפרדה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת