ביקש תרגום - ותקף את ניצולת השואה

קשישה בת 86 מרמת גן רצתה בסך הכל להסביר פנים לצעיר בן 28, שביקש ממנה לסייע לאביו בתרגום מפולנית לעברית. אלא שהיא נפלה קורבן לתרמית שבסופה היא נשארה חבולה, מושפלת ובלי 7,000 השקלים שמשכה מספר דקות לפני כן מהבנק. היום הוגש כתב אישום נגד הצעיר שנאשם בשוד בנסיבות מחמירות

לפעמים לא כדאי להיות נחמד לזרים. ארכיון (רויטרס)

כתב אישום חמור הוגש היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד תומר משעלי, צעיר בן 28 מרמת גן, שנאשם בשוד אלים של ניצולת שואה, קשישה בת 86, בחודש שעבר ברמת גן.

מכתב האישום עולה כי משעלי עקב אחרי הקשישה אל סניף בנק לאומי ברמת גן, וחיכה שתמשוך 7,000 שקלים. לאחר שיצאה מהבנק ניגש אליה משעלי, כך לפי כתב האישום, וטען כי אביו דובר פולנית וכי הוא זקוק לעזרתה בתרגום.

הקשישה, שהאמינה לדבריו של הצעיר, נאותה לעזור לו והתלוותה אליו. כאשר צעדו השניים ברחוב, כשהקשישה חושבת שפניהם מועדות לבית האבות שבו מטופל אביו של הנאשם, הוא תקף אותה לפתע וניסה לחטוף ממנה בחוזקה את תיקה, כך על פי כתב האישום.

כאשר התנגדה הקשישה, עיקם משעלי את ידה, הפיל אותה על הרצפה, גנב את מעטפת הכסף ונמלט מהמקום. ה-הפרקליטות טוענת כי מבדיקה רפואית שנערכה לקשישה לאחר מכן, עלה כי היא סובלת ממספר חבלות ושטפי דם.

כמה ימים לאחר האירוע עוכב משעלי על ידי שוטר, אשר ביקש ממנו להזדהות באמצעות תעודה מזהה. משעלי לא הציג תעודה מזהה, אלא הקריא מספר תעודת זהות מתוך הטלפון הנייד שלו, תוך כדי שהוא מתחזה לאדם אחר. עם זאת, הוא נעצר לאחר שנחשפה זהותו האמיתית.

כתב האישום מייחס למשעלי עבירות של שוד בנסיבות מחמירות, התחזות לאדם אחר והפרעה לשוטר במילוי תפקידו.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק