6 שנות מאסר לעבריין אבנר הררי

למרות שזוכה מעבירת ניסיון לרצח, הורשע הבוקר העבריין אבנר הררי בקשירת קשר לרצוח את אייל בליסה ובנשיאת נשק. בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר עליו 6 שנות מאסר ובנוסף גזר עונשי מאסר של 4 שנים, 3 שנים ו-15 חודשים על שותפיו לפשע. שופט המחוזי כאבוב: "הררי עמד בראש הפירמידה וכינס את האחרים סביבו"

שנה וחצי לאחר שנעצר בחצר בית בגבעת שמואל בדרכו לביצוע חיסול, נידון הבוקר איש העולם התחתון אבנר הררי בבית המשפט המחוזי בתל אביב לשש שנות מאסר בפועל, לאחר שהורשע בקשירת קשר לביצוע רצח ובנשיאת נשק.

הררי, המקורב למשפחת הפשע אברג'יל, הואשם במסגרת הפרשה גם בניסיון לרצח של אייל בליסה בגבעת שמואל לפני כשנה וחצי, אך זוכה מעבירה זו מחמת הספק.

שש שנות המאסר שנגזרו על הררי מורכבות מחמש שנים בגין העבירות הנוכחיות, ושנה נוספת בעקבות הפעלת עונש על תנאי שהיה תלוי נגדו בגין עבירה דומה. לאחר מתן גזר הדין אמר הררי: "נערער לעליון ושם אני אזוכה".

"בראש הפירמידה ניצב הררי"

השופט שהרשיע את הררי, חאלד כאבוב, קבע בגזר הדין כי "מדובר באחת מאותן פרשיות חמורות של קשירת קשר  לפגוע בחייו של אדם. הנאשמים למדו היטב את סביבת מגוריו של אותו יעד, הגיעו לסביבת ביתו בשעות שונות במהלך היום ובערב, בדקו את הרחובות הסמוכים, הסתובבו בקרבת ביתו של היעד מספר פעמים, ובסופו של דבר הגיעו בשעת ערב ביום מעצרם למקום כאשר אחד הנאשמים מגיע עם אופנוע עם לוחיות זיהוי גנובות והצטיידו באקדח עם משתיק קול. אין לדעת איך הדברים היו מתפתחים אילולא התערבות המשטרה".

"בראש הפירמידה ניצב הררי והוא זה שכינס את האחרים", כך בגזר הדין. "הוא הגיע למקום מגוריו של היעד בשני הימים, במספר רב של הזדמנויות, כולל בשעת המעצר בשעה שהוא בחן באופן מדוקדק את ביתו של היעד ככל הנראה לצורך תכנון המשך צעדיו".

השופט כאבוב המשיך: "מדובר נאשמים וותיקים בין כתלי בתי המשפט, ואולי וותיקים מדי ככל שהדברים נוגעים להסתבכותם החוזרת ונשנית פעם אחר פעם, לאורך עשרות שנים, בעבירות פליליות שבגינן הם נדונו לעונשי מאסר של שנים רבות מאד מאחורי סורג ובריח – ועדיין ידם נטויה והם עוסקים בפשע במובן של מעורבות בעבירות חמורות ביותר".

עורך דינו של הררי, אבי עמירם, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "בית המשפט המחוזי זיכה אותו מהעבירה החמורה ביותר, ניסיון רצח. הדבר היה חייב לטעמי להשליך על שאר העבירות. הזיכוי לא משפיע על הענישה הכבדה שניתנה בסופו של יום, אנו מקווים שבית המשפט העליון ישלים את המלאכה ויביא לזיכוי מוחלט".

יחד עם הררי זוכו שלושה נאשמים נוספים מעבירת ניסיון הרצח, אך הורשעו בקשירת קשר. הבוקר נגזרו עליהם בגין עבירה זו עונשים של ארבע שנים, שלוש שנים ו-15 חודשים.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק