יגאל עמיר שוב מבקש לצאת מההפרדה: "הערבים גולשים בפייסבוק"

בעקבות הפרסום בשבוע שעבר על התנאים הנוחים, בלשון המעטה, בהם חיים אסירים ביטחוניים בכלא הישראלי, מבקש היום רוצחו של רה"מ לשעבר יצחק רבין ז"ל לצאת מתנאי ההפרדה בהם הוא נתון כבר 16 שנים

יגאל עמיר, רוצחו של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל, הגיש הבוקר ערעור לבית המשפט העליון בירושלים על החזקתו בתנאי הפרדה. בערעור הפתיע עמיר, כשהסתמך על תנאי המאסר של האסירים הפלסטינים.

על סמך הפרסומים על תנאי המחייה המשופרים של האסירים הפלסטינים, הגישו קרוביו של עמיר ערעור לבית המשפט העליון על תנאי בידודו. אשתו, לריסה טרימבובלר אמרה כי, "לא ייתכן שבזמן שאסירים פלסטינים חיים ברווחה, יגאל נמצא בהפרדה שכזאת".

פעיל הימין אביגדור אסקין הגיע גם הוא לדיון ואמר: "לא ייתכן שאסירים ערבים גולשים בפייסבוק, ויגאל עמיר שנחשב לאסיר אידיאולוגי, עדיין בהפרדה".

כך חוגגים המחבלים בכלא הישראלי

בשבוע שעבר פרסם העיתון "מעריב" כי אסירים ביטחוניים, חלקם מרצים עונשי מאסר בגין מעורבותם בפיגועי טרור נגד ישראלים, מנצלים את הגישה החופשית לרשת ומספקים הצצה לחיים הטובים שהם מנהלים בין כותלי הכלא.

אחד מהם, הית'ם בטאט, שהיה שותף בשליחת מחבל מתאבד לבצע פיגוע בבאר שבע ומרצה שלושה מאסרי עולם, מפרסם בתדירות גבוהה בעמוד האישי שלו בפייסבוק תמונות המתעדות את שגרת החיים הפוריים שלו ושל חבריו.

באלבום של בטאט אפשר למצוא גם תמונה משותפת שלו עם פעיל חמאס סעיד שלאלדה, שחטף ורצח לפני שש שנים בדקירות סכין את הישראלי ששון נוריאל.

אסירים ביטחוניים רבים מנצלים את הטכנולוגיה והטלפונים החכמים המאפשרים להם לגלוש במהירות ברשת, לנהל שיחות וידאו עם העולם החיצון ולהפיץ תיעוד של החגיגות שהם עורכים ללא מפריע. בדף הפייסבוק של סאא'ד עומר, פעיל החזית העממית שנידון ל-19 שנות מאסר, אפשר למצוא תמונות שלו ושל חבריו מתענגים על ארוחות שחיתות. בתפריט: עוף ממולא אורז והרבה חיוכים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת