ארז אפרתי מתנצל על התקיפה: "ברגע אחד החיים התהפכו"

מאבטח הרמטכ"ל לשעבר, שהורשע בניסיון למעשה סדום ונשלח ל-8 שנות מאסר, ערער על עונשו. אפרתי סיפר כיצד פעל "כמו בתרגולת של הצבא" והביע חרטה על הנזק שגרם לצעירה: "הכאב שלה הוא הכאב הכי חשוב"

ארז אפרתי, מאבטח הרמטכ"ל לשעבר שהורשע בניסיון למעשה סדום בצעירה לאחר מסיבת הרווקים שלו, הגיש הבוקר לבית המשפט העליון בירושלים ערעור על גזר דינו.

ביולי אשתקד גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב שמונה שנות מאסר בפועל על אפרתי, שהורשע במסגרת הסדר טיעון בתקיפת צעירה בנמל תל אביב כשיצא שיכור ממסיבת הרווקים שנערכה ערב חתונתו בנובמבר 2009. בנוסף נגזר על הקצין לשלם קנס בסך 20 אלף שקלים ופיצוי בסך 150 אלף שקלים למתלוננת.

בסוף הדיון פנה אפרתי להרכב השופטים, בראשותו של השופט אדמונד לוי, ותיאר את השתלשלות האירועים מנקודת מבטו. "ראיתי את עצמי הולך כאילו מלמעלה", שיחזר, "הרגשתי את דפיקות הלב שלי והלכתי בעקבות דמות מעורפלת".

לאחר שהבחין במתלוננת נכנסת לרכב, סיפר אפרתי כי שלף את מפתחות כלי הרכב "כמו בתרגולת בצבא". הצעיר, שעמד להינשא לבחירת לבו, הביע שוב צער והתחרט על המעשה. "אני לוקח אחריות על הנזק, על הכאב", הדגיש אפרתי והוסיף כי התחיל לפני מספר חודשים טיפול פסיכולוגי כדי להבין מה גרם לו להתנפל על הצעירה: "ברגע אחד החיים התהפכו. הכאב שלה הוא הכאב הכי חשוב, ואני מנסה ללמוד ולחקור מה היה שם".

בתגובה ענה לו השופט לוי: "זה טוב שאתה מנסה ללמוד ולחקור מה אירע, אך לא בטוח שלקורבן יהיה מרפא".

אפרתי מצטייר כמו ד"ר גק'ל ומיסטר הייד"

הרכב של שלושה שופטים בראשות השופט חאלד כבוב השווה בגזר הדין את התנהגותו של אפרתי לסיפור המוכר על דוקטור ג'קל ומר הייד: "בדמותו של הנאשם כפי שהצטיירה בפנינו אינה עולה בקנה אחד וזאת בלשון המעטה, עם המעשים בהם הודה בבית המשפט. הסתירה התהומית בין הושטת היד לנזקקים ולחלשים לאורך השנים, לעומת הפגנת האכזריות והאלימות, מזכירים את תיאור אישיותו הכפולה של ד"ר ג'קל ומיסטר הייד".

עוד נאמר בגזר הדין כי עורכי דינו טענו שאפרתי "היה נתון במצב של שיכרות עד כי לא היה מודע למעשיו, אך לא נוכל לקבל טענה זו. מעשיו היו התגלמות האלימות והרוע". בהמשך תיארו את התנהגותו של מאבטח הרמטכ"ל כהתגשמות הסיוט ממנו חוששת כל נערה ואישה הצועדת בגפה בשעת לילה"

"העונש משקף את הפגיעה הגדולה במתלוננת", אמרה הבוקר ד"ר דנה פוגץ ממרכז נגה לנפגעות עבירה בקרייה האקדמית אונו, שליוותה את המתלוננת במהלך המשפט. "השופטים התייחסו לחומרה של נפגעות עבירות מין בישראל". לדבריה, "ראוי להחמיר בעונשם של עברייני מין, כמו ארז אפרתי, שעושים שימוש באלכוהול ומבצעים עבירות קשות במקום להפחית את האחריות". 

פרקליטתו של אפרתי, עו"ד קרו נהרי הביעה אכזבה מחומרת גזר הדין. "ציפינו שבית המשפט יתייחס גם לנסיבות האישיות ולא רק לחומרת העבירה", אמרה הבוקר מחוץ לאולם בית המשפט לאחר קבלת גזר הדין.

"מלא ברגשות כעס על עצמי"

במהלך דיון הטיעונים לעונש, התנצל אפרתי לראשונה בפני הצעירה שתקף. "אני שואל את עצמי מאז אותו יום ארור מה קרה לי, ואין לי לעצמי תשובה", אמר אפרתי לשופטים והוסיף: "לא עשיתי את כל מעשי ההתנדבות בחיי כדי לקבל תמורה, אבל עכשיו אני מבקש מבית המשפט רחמים ושיתחשב גם במעשיי לאורך כל השנים".

"מאז אותו בוקר ארור אני מתעורר, אני רואה את דלת הברזל המסורגת והמציאות מכה בי. אני מתמלא ברגשות צער וכעס על עצמי, שהבאתי את עצמי למצב הזה. זה מרגיש כאילו הרגתי מישהו בתאונה, הרגשה איומה ולכל החיים", הוסיף.

"אין לי הסבר. אני לא מאמין שזה קרה, אבל זה קרה ואין לי תשובה. יש בי המון חרטה וסליחה אמיתית. לא העליתי בדעתי שדבר כזה יכול לקרות לי, גם לא עם אלכוהול. בימים הראשונים הייתי בטוח שסיממו אותי. חשבתי שחייב להיות לזה הסבר, לא האמנתי, אין לי הסבר לעצמי". אפרתי ביקש את סליחתה של הצעירה שתקף, שנכחה באולם, ואמר כי הוא "מצר על הפגיעה בה, בנפשה ובמשפחתה".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת האונס בנמל ת"א - סיקור מיוחד:

אמה של המתלוננת נגד אפרתי משיבה לראשונה

ארז אפרתי: "יש בי המון חרטה וסליחה אמיתית"

אישום נגד המאבטח: ניסה לאנוס

צפו בשחזור של עד הראייה המרכזי לאונס בנמל ת"א