דקר למוות את חברו - ומואשם רק בהריגה

כתב אישום הוגש היום בבית המשפט בבאר שבע נגד הנער שדקר למוות את פיליפ גלר בן ה-16 לפני שבועיים בבאר שבע, בו הוא מואשם בהריגה. כתב האישום מגולל את העימות המקדים ביניהם, במהלכו הטיח גלר אבן בפניו של הנאשם וכן מצוין כי כבר לפני מספר חודשים דקר את גלר בעימות. הפרקליטות: לא ניתן להוכיח את כוונת הרצח

פרקליטות מחוז דרום הגישה בשעות הצהריים לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד נער בן 15 וחצי, המואשם בהריגתו של הנער פיליפ גלר ז"ל. הנער, שפרטיו אסורים לפרסום בשל היותו קטין, מואשם גם בפציעה בנסיבות מחמירות. הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים בעניינו.

על פי כתב האישום, הנאשם ופיליפ גלר ז"ל היו חברים. בלילה שבין 3 ביוני ל-4 ביוני 2011, התארחו מספר חברים בביתו של הנאשם, בהם גם גלר המנוח. בשלב מסוים פרץ ויכוח בין שני החברים, שהתפתח גם למאבק אלים בבית הנאשם ולאחר מכן בפארק הסמוך לבית. בתום המאבק, הסתגר הנאשם בביתו, ואילו גלר נעמד מחוץ לבית, כשהוא מחזיק בידו אבן גדולה, וקרא לנאשם לצאת החוצה מספר פעמים.

פיליפ הטיח בו אבן - ב' דקר אותו בסכין מטבח

לאחר מספר ניסיונות של הנאשם להרחיק את המנוח מביתו, בין היתר באמצעות איום כי ידקור אותו באמצעות סכין שאחז בידו, נותר המנוח בחצר הבית, כשהוא מחזיק את האבן בידיו.

עוד עולה מכתב האישום, כי הנאשם יצא אל גלר כשהוא אוחז בסכין גדולה, לפת אותו והצמיד את הסכין לצווארו, כשהוא שב וקורא לו לעזוב את המקום. גלר אמר לנאשם שהוא יוצא, אך אז הסתובב והטיח את האבן שהחזיק בידו לעבר פניו של הנאשם. האבן פגעה בפניו של הנאשם ופצעה אותו. אז דקר הנאשם את גלר באזור המפשעה, דקירה עמוקה שחדרה אל בטנו של המנוח. והמנוח קרס על רצפת המרפסת כשהוא מדמם. דקירה זו גרמה למותו של המנוח.

הפרקליטות: לא ניתן להוכיח את כוונת הקטילה העומדת בבסיס עבירת הרצח

כתב האישום מייחס אישום נוסף של פציעה בנסיבות מחמירות, בנוגע לאירוע אחר שאירע לפני מספר חודשים בבאר שבע, בו במהלך עימות בין הנאשם לבין המנוח דקר הנאשם את המנוח ופצע אותו בירך מאחור.

בפרקליטות מבהירים כי כתב האישום הוגש בעבירת הריגה, לאחר שמחומר הראיות שנאסף על ידי המשטרה עולה, כי לא ניתן להוכיח את כוונת הקטילה העומדת בבסיס עבירת הרצח - זאת בהתחשב בכך שמדובר בדקירה אחת בלבד שחדרה לתוך גופו של המנוח, בהתחשב בכך שמיקום הדקירה הינו במפשעה, אזור שהפגיעה בו אינה מובילה למוות כדבר מובן מאליו, ובהילקח בחשבון שאר הנסיבות של הארוע הספציפי אשר חלקן תואר לעיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת