מאסר ל"נהג מירוץ" שהרג תינוק - וברח

התערבות בין שני נהגים מטמרה על "מי נוסע מהר יותר" הסתיימה במוות של תינוק ופציעה קשה של ילדה בת 4. היום, 8 חודשים אחרי ההתנגשות הקטלנית, נשלח אחד הנהגים שהיה תחת השפעת אלכוהול וברח מזירת התאונה ל-10 שנות מאסר

"מירוץ מכוניות" בכביש. צילום ארכיון

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר הבוקר עשר שנות מאסר בפועל על אחמד יאסין, תושב טמרה בן 26, שהורשע בהריגת תינוק במהלך "מירוץ מכוניות" בכביש לפני שמונה חודשים - בזמן שהיה שיכור ונהג ללא רישיון. בתאונה נפצעה קשה גם ילדה בת 4. בנוסף נגזרו על יאסין גם 12 חודשי מאסר על תנאי ופסילת רישיון ל-15 שנה מיום שחרורו מהכלא.

ב-17 באוקטובר 2010 נפגש יאסין עם צעיר נוסף מטמרה כשהוא נוהג ברכב מסוג ב.מ.וו. הצעיר הציע ליאסין לערוך תחרות מכוניות בכביש 70, על מנת לבחון מכוניתו של מי מהם מהירה יותר. השניים הסכימו כי המפסיד ישלם על תדלוק רכבו של המנצח.

במהלך התחרות, סמוך לגני טמרה, נסעו השניים במהירות מופרזת ואיבדו שליטה על כלי הרכב. כתוצאה מכך התנגש חברו של יאסין ברכב מסוג סובארו וגרם למותו של תינוק כבן שנה, בנו של הנהג. ילדה נוספת שנסעה במכונית נפגעה קשות וסבלה בין היתר מחבלות, קרעים בטחול ושברים באגן.

יאסין, כך עולה מגזר הדין, יצא מהמכונית ביודעו שבתאונה נפגעו אנשים - ונמלט מהמקום, מבלי שהגיש לנפגעים עזרה. בנוסף נהג ברכב הב.מ.וו אף שאינו מורשה לנהיגה, בהיעדר פוליסת ביטוח בתוקף ותוך שהיה שיכור‎.

"לצערנו, מדי יום אנו עדים לנגע ההשתוללות בדרכים, המקפח חייהם של קורבנות חפים מפשע. בפניי נאשם, שהורשע במעורבותו בתאונת "פגע וברח" קטלנית, שאירעה בנסיבות חמורות ביותר, הן מבחינת התנהגות הנאשם והן בהיבט התוצאה הקשה‎", כתבה השופטת צילה קינן בגזר הדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק