תביעת הדיבה של אולמרט נגד לדור לא תימחק

פרקליט המדינה ביקש לבטל את התביעה שהגיש נגדו ראש הממשלה לשעבר בטענה שפגע בשמו הטוב כשבריאיון שהעניק אמר כי העובדה שאחת הפרשיות ששמו נקשר בהן הסתיימו ללא כתב אישום היא "שערורייה"

למורת רוחו של פרקליט המדינה, משה לדור, בית משפט השלום בתל אביב החליט היום לדחות את בקשתו למחוק את התביעה שהגיש נגדו ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, בגין הוצאת לשון הרע.

אולמרט הגיש את התביעה נגד לדור בפברואר האחרון, בעקבות דברים שאמר פרקליט המדינה בריאיון לעיתון "הארץ" אודות פרשיות שונות ששמו של ראש הממשלה לשעבר נקשר בהן. ההתבטאות שעומדת במרכז התביעה היא זו הנוגעת להלוואה שקיבל אולמרט מידידו ג'ו אלמליח.

לדור אמר אז כי העובדה שהתיק בפרשה נסגר מבלי שהוגש נגד אולמרט כתב אישום היא "סיפור שערורייתי בצורה בלתי רגילה". בנימוק ההחלטה, נקבע בבית המשפט כי אין למחוק את התביעה על הסף מבלי לבחון את טענותיו של אולמרט.

תחילה הציב ראש הממשלה לשעבר אולטימטום ללדור ודרש ממנו לפרסם בתוך שתי יממות הודעת התנצלות על הפגיעה בשמו הטוב של אולמרט - בנוסח מתואם מבעוד מועד עמו. אחרי שפרק הזמן פקע, הגיש אולמרט את התביעה שבה הוא דורש מלדור ומ"הארץ" לתרום סכום של 50 אלף שקלים לטובת מטרה ציבורית שתיבחר על ידי ראש הממשלה לשעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת