4 שנות מאסר לנהגת שהרגה 3 חבריה

בית המשפט גזר 4 שנות מאסר על צעירה שנהגה בשכרות והרגה את שלושת חבריה בתאונת דרכים בנובמבר 2008. רק שבועיים קודם לכן קיבלה רישיון נהיגה. השופטת: "קשה מלאכת הכרעת הדין לאדם בתחילת דרכו"

זירת התאונה מנובמבר 2008 (חדשות 2)

ארבע שנות מאסר בפועל נגזרו היום על צעירה בת 20 שהורשעה שהורשעה בהריגת שלושה צעירים שנסעו עמה ברכב בתאונת דרכים קשה בנובמבר 2008. לפני כשמונה חודשים היא הורשעה גם בפציעתו של צעיר נוסף שהיה ברכב, וכן בעבירות של חבלה חמורה ובנהיגה בשכרות.

"מלאכת גזירת הדין היא קשה", כתבה השופטת בהכרעתה. "היא קשה שבעתיים מקום שעל בית המשפט לגזור את דינו של אדם צעיר בראשית דרכו בחיים, נורמטיבי שהורשע בקטילת חיי אדם בעקבות תאונה דרכים. אין ספק כי אדם כזה מתייסר מעצם האירוע וקטילת החיים הוא אינו זקוק בדרך כלל לעונש כדי להרתיעו ואם יכול היה לסובב את גלגל החיים אחורנית היה בוחר לעשות את הדברים אחרת ולא רק ואף לא בעקר מפחד העונש שיוטל עליו אלא מפאת הקושי לחיות עם המעמסה הנפשית שהתאונה גרמה לו".

בנוסף ל-48 חודשי המאסר בפועל נגזרו עליה גם שנתיים מאסר על תנאי מיום שחרורה וכן רשיון הנהיגה שלה נפסל לתקופה של 15 שנים, שספירתן החלו ה-28 בנובמבר 2008. הצעירה הייתה קטינה בת 17 שנים ו-9 חודשים ביום התאונה. את רשיונה קיבלה ב-12 בנובמבר 2011. כעבור 16 ימים בלבד, בהיותה נהגת חדשה המנועה מלהסיע יותר משני נוסעים ויכולה לנהוג ברכב רק כאשר נהג מלווה לצידה אירעה התאונה הקטלנית.

החליפה את הנהג למרות שהייתה נהגת חדשה

מכתב האישום עולה כי ב-27 בנומבר 2008 בשעות הערב יצאה הצעירה לבלות עם חברותיה בפאב בתל אביב. הנאשמת וחברותיה הגיעו לעיר במונית ובכוונתן היה לחזור במונית. בת"א פגשה את בן דודה ליאור, שיצא אף הוא לבלות עם חבריו. סוכם ביניהם כי הנאשמת תחזור לביתה בראש העין יחד עם ליאור וחבריו, שהגיעו עמו ברכבו של ליאור.

במהלך הבילוי שתתה הנאשמת משקאות אלכוהוליים. בשעות הבוקר המוקדמות של 28 בנובמבר, נפגשו ליאור והנאשמת בסמוך לרכבו של ליאור, ולאחר שעישנו נרגילה נכנסו לרכב כשבכוונתם לנסוע לראש העין. ליאור נהג ברכב, לצידו ישב חברו אוהד והנאשמת ושני חברים נוספים של ליאור, אייל ובנימין, ישבו מאחור כנוסעים.

בסביבות השעה 05:00 בהיותם סמוך לצומת אוסם בפתח תקווה, לאחר שחבריו של ליאור העירו לו על אופן נהיגתו, החליפה הנאשמת את ליאור בנהיגה. ליאור התיישב לצידה וחבריו ישבו מאחור כנוסעים.

הנאשמת היססה לרגע לפני שהחליפה את ליאור בנהיגה, והזכירה את החובה שיישב לצידה נהג מלווה, אך ליאור הרגיע אותה ואמר לה כי ברכב מספר נהגים מלווים והנאשמת החלה לנהוג. הנאשמת נסעה מצומת אוסם ופנתה לדרך רבין כשכיוון נסיעתה מצפון לדרום. בכיוון נסיעתה בדרך רבין היה נתיב אחד לנסיעה ישר כשהוא מופרד בקו הפרדה לבן ורצוף לכל אורכו.

הצעירה סטתה מנתיב נסיעתה ועברה לנתיב הנגדי, אז והתנגשה חזיתית בטויוטה מסחרית שבאה ממול. כתוצאה מהתאונה נהרגו ליאור, בנימין ואייל. הנאשמת, אוהד, נהג רכב הטויוטה והנוסע שנסע עמו בטויוטה נפצעו. דגימת דם שניטלה מהנאשמת הראתה כי ריכוז האלכוהול בדמה עמד על 70 מיליגרם אחוז, כשהאחוז המקסימלי המותר הוא 50 מיליגרם אחוז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת