מזל בר אושר הורשעה ברצח שכנתה ובהריגת תינוקה

בית המשפט המחוזי בבאר שבע מאמץ את הסדר הטיעון שחתמה הפרקליטות עם מזל בר אושר, שהודתה ברצח שכנתה ההרה טלי עטר ובהריגת התינוק שברחמה. על פי ההסדר, צפויה בר אושר ל-24 שנות מאסר

שופטי בית המשפט המחוזי בבאר שבע קיבלו הבוקר פה אחד את הסדר הטיעון שחתמה הפרקליטות עם מזל בר אושר, לפיו בר אושר תורשע ברצח טלי עטר ז"ל ובהריגת התינוק שהיה ברחמה, לאחר שבר אושר הודתה בכך. תחילה היה ניסיון להאשימה רק ב"הפסקת היריון".

על פי ההסדר שנחתם בין הצדדים, צפויה בר אושר להישלח לעונש של 24 שנים בבית הכלא. בני משפחתה של עטר ז"ל סירבו לתנאי ההסדר, ודורשים להטיל עליה עונש חמור יותר.

איריס מרציאנו, אחותה של טלי עטר ז"ל, התייפחה על דוכן העדים: "הרצח הזה הרס לכולנו את החיים, כולנו מפורקים. הילדים של טלי לא יכולים לבוא לפה. דביר, הבן הבכור עשה עליה לתורה בלי אמא והוא לא יכול להבין. איך אפשר להסביר לילדים למה אמא מתה? נאור הילד הקטן עולה לכיתה א'. הוא אבוד, סובל מחרדת נטישה מאז הרצח. הכאב של כל הילדים זועק".

"אני חושבת שבר-אושר צריכה להינמק בכלא עד יומה האחרון. אנחנו כמשפחה לא רצינו להגיע להסדר טיעון כי אנחנו מאמינים שהיא הייתה נמצאת אשמה ולגזור עליה מאסר עולם", אמרה מרציאנו והוסיפה: "אני מאמינה שיש כישלון של המשטרה בניהול הפרשה".

בזמן עדותה של מרציאנו המתייפחת, סיננה בר-אושר לסוהרת: "מה זה, כמה אפשר". בהמשך העדות המשיכה לסנן: "הם משקרים".

"אני פותחת לה את הבטן, אדקור אותה"

בחודש יולי בשנה שעברה הוגש כתב האישום נגד בר אושר, בגין רצח טלי עטר ובהריגת העובר שהיה בבטנה. "אני פותחת לה את הבטן. אני עכשיו אני אדקור אותה. אתם לא באים אני דוקרת אותה. אני אפתח לה את הבטן", אמרה בר אושר למוקדנית המשטרה דקות לפני הרצח, כפי שהופיע בכתב האישום נגדה.

"השתיים החלו לגדף זו את זו ודחפו זו את רעותה", נכתב בכתב האישום. תוך כדי העימות הפיזי, צעקה בר אושר על עטר ז"ל, "אני אהרוג אותך, אני אהרוג אותך". מיד לאחר מכן חזרה לדירתה, הביאה סכין חדשה עם ידית בצבע ירוק והחלה לרדוף אחרי עטר ז"ל וחברתה, שנמלטו במורד המדרגות למראה הסכין.

עטר, הייתה בחודש השמיני להריונה ועל פי כתב האישום התקשתה לרדת במדרגות. קלריס ניסתה לסייע לה, אך מחוץ לבניין המגורים באשדוד - השיגה אותן בר אושר והחלה לדקור נמרצות את טלי ז"ל. "הנאשמת חתכה את המנוחה בגבה, בירכה ובבטנה, שרטה ופצעה אותה פעמים רבות, באמצעות הסכין, בכל חלקי גופה השונים", נכתב.

בכתב האישום מתוארים גם מאמצי ההחייאה של האם ועוברה בבית החולים. "בטרם הגיע האמבולנס עם המנוחה לבית החולים, הצטרף צוות מחדר לידה לרופאים שהמתינו בחדר המיון לאמבולנס. במקביל לניתוח הדחוף במנוחה ולפעולות ההחייאה שבוצעו בה, נבדק העובר באולטרא סאונד ונמצא כי הוא מצוי במצוקה עוברית ודופק ליבו מאוד איטי, מצב המצריך ניתוח קיסרי דחוף". טלי נפטרה על שולחן הניתוחים. 4 ימים לאחר רצח אמו, נותק עוברה ממכונות ההחייאה.

רוצים לקבל עדכונים ממשפטה של בר אושר? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק