"המפלצת הזאת רצחה תינוק בדם קר"

בני משפחתה של טלי בן-עטר, שהיתה בחודש השמיני להריונה כששכנתה דקרה אותה למוות בסכין, באו היום לבית המשפט בעיקר כדי להביע את זעזועם מעסקת הטיעון שהתגבשה - ולפיה - הרוצחת תואשם בהפסקת הריון, ולא בהריגת העובר. כך זה נשמע היום בבית המשפט

עסקת הטיעון במשפט רצח טלי-בן עטר ז"ל הוגשה היום לאישור בית המשפט המחוזי בבאר שבע, ולפיה הנאשמת מזל בר-אושר תורשע בהפסקת הריון בלבד ולא בהריגת העובר, ותרצה 25 שנות מאסר.

משפחתה של בן-עטר הגיעה זועמת לבית המשפט, וטענה: "לא יכול להיות שהרוצחת תשב רק 25 שנה על רצח שני אנשים – גם טלי וגם התינוק שהיה בבטנה". בני המשפחה כועסים מאד על הפרקליטות שחתמה על הסדר הטיעון, ואומרים, ואומרים: אנחנו נעשה הכל למנוע את עסקת הטיעון הזאת.

"מה זה יכול להיות? זה לא בנאדם? תסתכל עליו תגיד לי אם זה לא בן אדם? חוצפן!", צעקה היום בבית המשפט איריס מרציאנו, אחותה של טלי בן-עטר ז"ל, לעבר עורך הדין המייצג את הנאשמת ברצח, מזל בר-אושר, כשהיא מחזיקה בידה את תמונתו של תינוקה של טלי.

"שמישהו יסתכל ויגיד לי שזה לא בן אדם", הוסיפה מרציאנו בזעם. "לא מספיק שהיא רצחה אותו, המפלצת בדם קר, והיא ידעה שיש תינוק חי, אחר כך באה מדינה שלמה ואומרת שהוא לא בן אדם".

מאידך, בפרקליטות חששו מאד ללכת על הליך משפטי כזה המהווה תקדים, אולם בסופו של דבר החליטו להסכים לעסקת הטיעון, משום שיש קושי משפטי להאשים אדם בהריגת עובר וזה לא קרה מעולם במדינת ישראל.

"יש חוות דעת שקיבלנו, המדברת על מצבה הנפשי של הנאשמת", הסבירה התובעת במשפט, עו"ד רות עשהאל מפרקליטות מחוז הדרום, את ההחלטה לקבל את עסקת הטיעון. "שקלנו את כל השיקולים בכובד ראש, ויש כאן סוג של "קניית סיכונים"".

כתב האישום: "אני פותחת לה את הבטן"

בחודש יולי בשנה שעברה הוגש כתב האישום נגד בר אושר, בגין רצח טלי בן-עטר ובהריגת העובר שהיה בבטנה. "אני פותחת לה את הבטן. אני עכשיו אני אדקור אותה. אתם לא באים אני דוקרת אותה. אני אפתח לה את הבטן", אמרה בר אושר למוקדנית המשטרה דקות לפני הרצח, כפי שהופיע בכתב האישום נגדה.

מוקדנית המשטרה, לפי כתב האישום, השיבה לבר אושר "אני שולחת לך ניידת. תירגעי. תישארי בבית, טוב?", ובר אושר אמרה בתגובה: "כן, להתראות תודה". אבל כששמעה בר אושר את טלי ז"ל וחברה נוספת, קלריס בן עמי, עולות במדרגות לכיוון דירתה - היא יצאה מהבית והחל בין שתי השכנות המסוכסכות עימות אלים.

"השתיים החלו לגדף זו את זו ודחפו זו את רעותה", נכתב בכתב האישום. תוך כדי העימות הפיזי, צעקה בר אושר על עטר ז"ל, "אני אהרוג אותך, אני אהרוג אותך". מיד לאחר מכן חזרה לדירתה, הביאה סכין חדשה עם ידית בצבע ירוק והחלה לרדוף אחרי עטר ז"ל וחברתה, שנמלטו במורד המדרגות למראה הסכין.

טלי שכבה מדממת - ואז הגיע החתך הקטלני

עטר, הייתה בחודש השמיני להריונה ועל פי כתב האישום התקשתה לרדת במדרגות. קלריס ניסתה לסייע לה, אך מחוץ לבניין המגורים באשדוד - השיגה אותן בר אושר והחלה לדקור נמרצות את טלי ז"ל. "הנאשמת חתכה את המנוחה בגבה, בירכה ובבטנה, שרטה ופצעה אותה פעמים רבות, באמצעות הסכין, בכל חלקי גופה השונים", נכתב.

קלריס, שנחתכה בידה מהסכין, רצה לקרוא לעזרה. בינתיים, "המנוחה התרחקה מהנאשמת והתמוטטה על המדרכה תוך שהיא נשענת בגבה אל גדר סמוכה. הנאשמת, ניגשה אל המנוחה, שהייתה במצב של חצי שכיבה, נעמדה מעליה, הושיטה את ידה לעבר גופה של המנוחה, ובאמצעות הסכין חתכה את המנוחה תוך תנועה אלכסונית מלמעלה למטה".

בכתב האישום מתוארים גם מאמצי ההחייאה של האם ועוברה בבית החולים. "בטרם הגיע האמבולנס עם המנוחה לבית החולים, הצטרף צוות מחדר לידה לרופאים שהמתינו בחדר המיון לאמבולנס. במקביל לניתוח הדחוף במנוחה ולפעולות ההחייאה שבוצעו בה, נבדק העובר באולטרא סאונד ונמצא כי הוא מצוי במצוקה עוברית ודופק ליבו מאוד איטי, מצב המצריך ניתוח קיסרי דחוף". טלי נפטרה על שולחן הניתוחים. 4 ימים לאחר רצח אמו, נותק עוברה ממכונות ההחייאה.

רוצים לקבל עדכונים ממשפטה של בר אושר? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רצח טלי בן-עטר - סיקור מיוחד:

מסתמן: הסדר טיעון ברצח טלי עטר

האחות: "גרונה של טלי שוסף כמו צאן לטבח"

הדוקרת במשטרה: מצטערת - אבל לא מתחרטת

השכנה: "ככה לרצוח בגלל לכלוך במדרגות?"

עדי ראייה: "היא נרצחה לעיני ילדיה"

רצח באשדוד: אשה הרה נדקרה בסכין מטבח