אישום נגד דורס הכתב טל שביט: "נהג בחוסר זהירות"

חיים אליהו בר-עם שפגע ברכבו בעיתונאי טל שביט בעת שהיה בנסיעת מבחן על אופנוע מועמד לדין, כשהעבירה המיוחסת לו היא גרימת מוות ברשלנות. "הוא ביצע סטייה מסוכנת תוך שהוא חוצה שני נתיבים, במהירות שאינה סבירה לתנאי הדרך"

שלושה חודשים אחרי תאונת הדרכים הקטלנית שגרמה למותו של עיתונאי הרכב טל שביט, הוגש היום כתב אישום נגד נהג הרכב שפגע בו – סמוך למחלף מורשה שבפאתי רמת השרון.

בפרקליטות טענו כי הנאשם, חיים אליהו בר-עם, תושב רמת גן בן 60, "החליט לעצור על אי תנועה והסיט את רכבו בצורה חדה. הוא לא הבחין במנוח רכוב על האופנוע, על אף ששדה הראייה לאחור של הנאשם היה יותר מ-135 מטרים. כתוצאה מסטיית הרכב כאמור וסמוך מאוד לאי התנועה, התנגשו הרכב והאופנוע בחוזקה והמנוח הועף מאופנועו על גבי שמשת הרכב ולאחר מכן הוטל על גבי אי התנועה. מותו נקבע במקום".

בכתב האישום נכתב עוד כי "התאונה ומותו של המנוח נגרמו כתוצאה מרשלנותו של הנאשם שבאה לידי ביטוי, בין השאר, בכך שביצע סטיית הרכב מסוכנת תוך שהוא חוצה שני נתיבים, במהירות שאינה סבירה לתנאי הדרך, בחוסר זהירות ושלא בבטחה כאשר הדבר מהווה סיכון למשתמשים בדרך".

עוד האשימו בפרקליטות כי "הנאשם לא נקט אמצעי זהירות שהיו דרושים במצב זה. הוא ביקש לעצור את רכבו על גבי אי תנועה, זאת בניגוד לתמרור וכשהוא מבצע זאת בחוסר זהירות ותוך סיכון המשתמשים בדרך – במיוחד בהתחשב בכך שמדובר בדרך מהירה ובמחלף סואן במיוחד".

העבירה המיוחסת לבר-עם היא גרימת מוות ברשלנות. נוסף על כך, ביקשו בפרקליטות לפסול את רישיון הנהיגה שלו עם תוך ההליכים.

מוות במהלך נסיעת מבחן

שביט, בן 55 במותו, מאור יהודה נהרג היום בתאונה סמוך לצומת מורשה כשרכב על אופנוע. שביט, שהיה עיתונאי בתחום הרכב, עבד בשנים האחרונות במגזין "מוטו" ונמנה עם עורכיו. התאונה התקיימה כחלק מנסיעת מבחן שערך על האופנוע עליו רכב במסגרת כתבה עיתונאית.

"הוזעקנו לתאונה קשה, והבחנו מיד שהוא שוכב ללא דופק וללא נשימה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט איציק מאיחוד הצלה מרכז. "הוא היה שרוע במרחק של 7-8 מטרים מהאופנוע. צוות של מגן דוד קבע את מותו במקום לאחר מספר ניסיונות החייאה".

התאונה אירעה בכביש 4 סמוך לצומת מורשה, בהתנגשות האופנוע עם מכונית פרטית. כוחות מד"א ירקון שהוזעקו למקום קבעו את מותו במקום, ופינו את נהג המכונית לבית החולים בילינסון כשמצבו קל.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק