טיוטת כתב האישום נגד ליברמן: הרוויח מיליונים מהקמת חברות קש

פרקליטות המדינה מתכוונת להגיש בחודשים הקרובים כתב אישום נגד שר החוץ אביגדור ליברמן, והבוקר נחשפו בעיתון "הארץ" עיקרי כתב האישום: קבלת מיליונים במרמה דרך חברות קש שהקימו מקורביו, בהם בתו ויועצו האישי. דוברו של ליברמן בתגובה: "מאמינים בחפותו"

שר החוץ אביגדור ליברמן, בקרוב על ספסל הנ (חדשות 2)

עיתון "הארץ" מפרסם הבוקר לראשונה את טיוטת כתב האישום שיוגש (בכפוף לשימוע) נגד שר החוץ אביגדור ליברמן. ליברמן יואשם ככל הנראה בשורה של עבירות חמורות, בהן מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה, הלבנת הון והטרדת עד.

על פי הטיוטה, ליברמן גרף סכום של כשישה מיליוני דולרים באמצעות חברות קש שהוקמו על ידו ועל ידי מקורביו, ואפשרו לשר החוץ לקבל הזרמת מזומנים שוטפת גם כאשר שימש בתפקידים ציבוריים. יחד איתו, שוקלת הפרקליטות להעמיד לדין גם את פרקליטו, עו"ד יואב מני, את בתו מיכל ואת יועצו האישי שרון שלום.

פרשת החברה הקפריסאית

בשנת 1997, לאחר שפרש מתפקידו כמנכ"ל משרד ראש הממשלה, הקים ליברמן חברות שעיקרן סחר בעץ באזור אירופה. אל החברה הזו הוזרמו במשך שנים מיליוני דולרים מאנשי עסקים, כשהחלק מהכסף שימש גם לפעילותה של מפלגת "ישראל ביתנו", המפלגה שליברמן עומד בראשה.

בשנת 2001, בעת שהתמנה ליברמן לשר התשתיות, מכר את החברה לחברו יוסף שולדינר ז"ל, אך הפרקליטות טוענת כי ליברמן עדיין עמד בראש החברה בפועל וקיבל את הכספים מרווחיה - כך שמדובר היה בעצם בעסקה פיקטיבית.

בתו של ליברמן הזרימה אליו מיליונים?

בשנים 2004-2006 לקח ליברמן פסק זמן מהעשייה הפוליטית וחזר לעסקיו הפרטיים. במהלך התקופה הזו פתחה בתו מיכל חבר בשם מ.ל 1, כאשר היא הצהירה כי החברה היא הנהנית היחידה מרווחיה, וכי היא ויועצו של ליברמן שרון שלום הם בעלי השליטה בה.

למרות טענות אלה, אומרת הפרקליטות כי גם במקרה זה הייתה העסקה פיקטיבית, וכי ליברמן נהנה באופן עקיף מהכנסותיה.

ליברמן החל להתכונן למשפט

כחלק מההכנות לשימוע שיתקיים בעוד מספר חודשים, החליט ליברמן לחזק את צוות ההגנה. שר החוץ גייס את עו"ד גיורא אדרת, פרקליט פלילי בעל ניסיון רב. הוא יצטרף לעו"ד ירון קוסטליץ שמייצג אותו בשנים האחרונות.

צחי משה, יועץ התקשורת של שר החוץ מסר בתגובה: "אנו מאמינים כי לאחר שתישמע עמדתו של השר ליברמן, יחליט היועץ המשפטי לממשלה כי אין מקום להעמדתו של השר ליברמן לדין. מטבע הדברים, המקום היחיד, הראוי והנכון להתייחסותנו לטענות אלה הוא בפני היועץ המשפטי לממשלה ולא בכלי התקשורת. ניתן רק לומר כי אנו מאמינים כשפי שהוסר החשד לעבירת השוחד, כך יהא עם יתר החדשות שהועלו כלפי השר ליברמן במהלך 15 הנשים האחרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת