5 שנות מאסר לאח שאנס חולה שהייתה בהרדמה מלאה

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר על משה ישועה 5 שנות מאסר בפועל ו-10,000 שקלים פיצוי לאחר שהורשע באונס ומעשה מגונה בחולות שהיו מחוסרות הכרה לאחר שבוצעו בהן ניתוחים בהרדמה מלאה, בזמן שעבד כאח בבית החולים שערי צדק

האח אנס את המטופלות. אילוסטרציה (חדשות 2)

מבית החולים לבית הכלא: בית המשפט המחוזי בירושלים גזר הבוקר חמש שנות מאסר בפועל ו-10,000 שקלים קנס על משה ישועה, אח כירורג מבית החולים "שערי צדק" בירושלים, לאחר שהורשע לפני כחודשיים וחצי בשורה של עבירות אינוס ומעשה מגונה במטופלות חסרות הכרה.

ישועה הורשע בביצוע שני מעשי אינוס ובעוד שני ניסיונות אינוס של מטופלות, אחת מהן בת 25 ונוספת בת 19. בהכרעת הדין קבע בית המשפט כי מדובר בעבריין מין סדרתי בעל דפוס פעולה חוזר. ישועה נהג לנצל את מצבן של המטופלות, שהיו שרועות ערומות בחדר הניתוח ללא הכרה, ובטרם התעוררו נהג לגעת באזורים מוצנעים בגופן.

עוד עולה מגזר הדין, כי לעיתים הבחין הצוות הרפואי במעשי האח ומנעו ממנה לבצע את זממו, אך במקרים אחרים היה מצליח להכניס את ידיו מתחת לשמיכה מבלי שהרופא או האחיות שמו לב. במסגרת תפקידו, נדרש ישועה להכין את חדר הניתוחים לקראת הניתוח ולספק כל סיוע שיתבקש במהלך ההליך הכירורגי ולאחריו. 

"אני אמרתי לו שזה מעשה מגונה וזה משהו שלא יעשה, ואז הוא אמר לי שהוא נורא מצטער", אמר אחד הרופאים.

בבית המשפט נחשף מחדל משטרתי בחקירתוו של ישועה. השופטים גילו כי בניגוד לנהלים, לא היה תיעוד מצולם של חקירת ישועה במשטרה - אלא רק תיעוד קולי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק