כך הודה טורק בהנחת המטען שהרג ילד

"אמרתי לו לשים את המטען במקום של הנהג, אבל החמור הזה עשה ההפך" - כך טען בחקירתו במשטרה יחיא טורק, מי שסייע לרצח הילד אביב אילוז ז"ל בן ה-3. בתיעוד בלעדי מחדר החקירות שהגיע לידי חדשות 2 מספר טורק על הנחת המטען, צעד אחר צעד, משמיע ביקורת על "קבלן החיסולים" שלו ומדבר על היחסים עם אשר אילוז, אבא של אביב

יומיים אחרי שיחיא טורק נשלח ל-15 שנות מאסר על סיוע לרצח הילד בן ה-3 אביב אילוז ז"ל, אנו חושפים לראשונה קטעים מתוך חקירתו של טורק במשטרה - אותה חקירה שהובילה בסופו של דבר להסדר הטיעון ולהרשעתו בסיוע לרצח.

בחקירתו מתאר טורק צעד אחר צעד כיצד הורכב המטען שחיסל את אילוז בן ה-3. "זה היה מטען חבלה של שתי לבנות של חצי קילוגרם כל אחד", הוא הסביר לחוקר. "זה היה קשור להגה, כדי שברגע שהוא יסתובב - יופעל מנגנון חשמלי וזה יתפוצץ", הוא נשמע אומר.

לחוקרי המשטרה סיפר טורק, איש משפחת הפשע היפואית, כי השתתף בעצמו ב-20 רציחות וניסיונות רצח. עם זאת, באשר לרצח הילד אביב - סירב טורק לקחת אחריות והטיל את האשמה על "קבלן החיסולים" שלו, שלא הקשיב לו, לדבריו.

"אמרתי לו לשים את המטען במקום של הנהג, אבל החמור הזה עשה ההפך", האשים טורק, שהיה אמור להפוך לעד מדינה, אך לבסוף סירב - דבר שהוביל להגשת כתב האישום החמור נגדו.

הסיבה לסיוע לרצח, כפי שעלה מכתב האישום נגד טורק, הייתה כי אשר אילוז, אביו של אביב, סירב להלוות כספים לטורק. "בכיתי על הבן שלו", אמר טורק שהופיע לשבעה. על "קבלן החיסולים" אומר טורק: "רבתי איתו באותו היום בערב ואמרתי לו שהוא מניאק וזבל. קיללתי אותו. שאלתי אותו איך הוא יכול להרוג ילד".

השופטת בגזר הדין: "פרשה פלילית מזעזעת"

לפני יומיים גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב 15 שנות מאסר על יחיא טורק, שהורשע בסיוע לרצח הילד אביב אילוז בן ה-3 לפני 12 שנה. בכך הסתיימה הפרשה הסבוכה שהגיעה לשיאה בהכרעת הדין לפני כחודש וחצי.

השופטת שרה דותן אישרה את הסדר הטיעון, במסגרתו הורשע טורק במעורבות בהטמנת מטען חבלה ברכבו של אשר אילוז, אביו של הילד. מהתפוצצות המטען נהרג אביב ז"ל. מלבד ל-15 שנות המאסר בפועל, נגזרו על טורק שלוש שנות מאסר על תנאי. לאחר ניכוי הזמן שכבר ישב בכלא, נשארו לטורק עוד שש שנים מאחורי סורג ובריח.

"אין חולק כי מדובר בפרשה פלילית מזעזעת בה קופחו חייו של פעוט בן שלוש, שכל חטאו היה שישב לצד אביו ברכב הממולכד", כתבה השופטת דותן בגזר הדין. דותן ציינה בנוסף כי החליטה לקבל את הסדר הטיעון, זאת על אף שהעונש המקסימלי הקבוע בחוק לעבירה מן הסוג הזה הוא 20 שנה.

אבי כהן, סנגורו של טורק מטעם הסנגוריה הציבורית, אמר לאחר ההחלטה כי, "אני שמח שלבסוף בית המשפט קיבל את הסדר הטיעון שערכה המדינה יחד עם מרשי ואני מרוצה שהמשפט הארוך הזה הגיע לסופו וכבר בעוד שנה נוכל להתחיל לגשת לוועדת שחרורים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק