דורס השופטת הודה - ואיחל למשפחתה: "שילכו אחריה"

אחרי חודשים ארוכים הודה אמיר עטאללה בגרימת התאונה בכפר יסיף בערב ראש השנה, שבה נהרגו ארבעה בני אדם ובהם שופטת השלום בחיפה, נסרין כרייני. בצאתו מהדיון בביהמ"ש איחל לקרוביה: שימותו. עורך דינו: "הוא הודה כדי לחסוך סבל ממשפחות ההרוגים". כך זה נראה

שמונה חודשים אחרי התאונה הקטלנית בכפר יסיף בערב ראש השנה, שגבתה את חייהם של ארבעה בני אדם ובהם השופטת נסרין כרייני, הודה לראשונה הנאשם אמיר עטאללה בהריגה. בצאתו מהדיון בעניינו בבית המשפט, הוא נשאל האם היה רוצה להביע את צערו לפני משפחת ההרוגה - והשיב באופן נחרץ: "שילכו אחריה. שימותו". 

התאונה התרחשה בכפר יסיף. עטאללה, בן 21, הודה והורשע בארבע עבירות הריגה, בנהיגה בשכרות ללא רישיון ובמהלך פסילה ועוד. בתקופה שחלפה מאז האירוע ועד היום הוא הכחיש מכל וכל את המיוחס לו, עד שהיום - באופן מפתיע - החליט להודות.

פרט לכרייני, שימשה שופטת בבית משפט השלום בחיפה, נהרגו בתאונה גם בני הזוג ניזאר וג'וזפין תומא וכן חברו של עטאללה, ארקאן כחלול. שלב הטיעונים לעונש יחל ביוני הקרוב. 

עו"ד של הדורס: "הוא הודה כדי לחסוך סבל ממשפחות ההרוגים"

פרקליטו של עטאללה, עו"ד סולימאן עמאר, אמר כי "בסופו של דבר, לאחר ניהול שלוש ישיבות הוכחות, הנאשם מיוזמתו הגיע לכדי הבנה והכרה למצב המשפטי שאליו הוא נקלע. נחשפנו לחומר הראיות העיקרי בתיק וכמו כן הנאשם החליט לחסוך את סבל המשפחות שחלק מבניהן היו אמורים להיות עדי תביעה. לכן הוא החליט להודות בעבירות שיוחסו לו בכתב האישום".

עו"ד עמאר הביע תקווה כי "בסופו של דבר בית המשפט הנכבד יתחשב בין יתר השיקולים לקולא בעובדה שהוא הודה וחסך לפחות שש-שבע ישיבות הוכחות וסבל נוסף למשפחות ההרוגים".

פרקליטו גם ביקש לציין כי "התוצאה של תאונת הדרכים מאוד טראגית וחמורה. יחד עם זאת, עם כל הצער, היגון והאמפתיה למשפחות - צריך לזכור שמדובר בתאונת דרכים שלא נעשתה מתוך כוונה מיוחדת. יש להתייחס אליה ככזו, היו דברים מעולם וגם תאונות יותר קשות". 

תיעוד: השניות האחרונות לפני התאונה הקטלנית

בספטמבר האחרון פורסם במהדורה המרכזית של חדשות 2 תיעוד מצמרר של השניות האחרונות בחייהם של שלושה בני אדם. זה היה אמור להיות בילוי משפחתי במסעדה מקומית של הזוג כרייני והזוג תומא. בסרטון הם נראים יוצאים מהמסעדה, מצחקקים ומתווכחים איך לחצות את הכביש. עד שהכול נקטע ברגע אחד.

דאוד כרייני הוא היחיד ששרד את התאונה הקטלנית. מצלמות האבטחה מעל המסעדה מראות את כרייני צועד ימינה. גיסו, אחותו ואשתו השופטת נסרין כריאני הלכו שניות אחר כך שמאלה - ומצאו את מותם. "שמעתי חריקות בלמים הסתובבתי וראיתי את אשתי אחותי ובעלה מפוזרים. מראה זוועה", סיפר לחדשות 2.

המצלמה השנייה קלטה את הרכב הפוגע נוסע במהירות מופרזת, הרבה מעל המותר. "אלוהים רצה שאני אשאר ואתייסר", אומר דאוד בכאב.

מכל עבר החלו לרוץ אנשים מהמסעדות ובתי הקפה בניסיון לסייע. "פתאום שמענו בריקס ואקסידנט וחבר שלי רץ, אוי ואבוי", אמר לחדשות 2 בעל המסעדה, שהיה עד לאירוע. "האוטו הזה כל הזמן עושה חרקות על הכביש". 3 שעות אחרי התאונה, תושבי השכונה סירבו להתפנות מהמקום בטענה שהכביש הזה מועד לפורענות של צעירים שטסים על הכביש.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק