אחרי 4 שנים: אדם איטל הורשע ברצח כפול בבאר שבע

לחוקרי המשטרה לקחו חודשים ארוכים להגיע לאדם איטל, שהורשע הבוקר ברצח הנערים רוסלן קוביוב ואיתן איזמיולוב בפיצוציה בבאר שבע. גם לאחר מעצרו, הוא טען לאורך כל הדרך כי לא הוא ביצע את הירי הקטלני לאחר קטטה בין כנופיות, ממנו נותר אחד הצעירים משותק. עורכת דינו: "הוא הופלל, נערער לביהמ"ש העליון"

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע הבוקר את אדם איטל בשתי עבירות של רצח בכוונה תחילה, עבירה של ניסיון לרצח ועבירה של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות.

איטל רצח בשנת 2007 את רוסלן קוביוב ז"ל, בן 18, ואת איתן איזמיולוב ז"ל, בן 16 וניסה לרצוח חבר נוסף של השניים, א'. הרצח הכפול אירע סמוך לפיצוציית "בון בון" בבאר שבע.

השלושה, כך לפי כתב האישום, שתו לשכרה יחד עם חברים נוספים. במקום התפתחה קטטה בין שתי חבורות, במהלכה שלף אותו א' סכין וניסה לדקור צעירה שהייתה במקום וצעיר אחר.

טען כי זמן הרצח שהה בביתו

באותו זמן נכח במקום גם איטל. א' ניסה לדקור גם אותם. איטל וחבר נוסף נמלטו המקום אך שבו לפנות בוקר, מצוידים באקדח. איטל ירה ב-א', פצע אותו, ירה שתי יריות לעבר קוביוב ואיזמיולוב - ורצח אותם. א' מרותק כיום לכסא גלגלים.

איטל טען לכל אורך המשפט כי הוא אינו אשם. לטענתו, היה מוקדם יותר סמוך לפיצוציית "בון בון", אך עזב את המקום לביתו, שם לדבריו היה בזמן הרצח.

במצלמות האבטחה שהיו בפיצוצייה נראה הירי בלבד - ולא היורה. במהלך החקירה אף נעצר אדם אחר, ששוחרר בסופו של דבר. מי שפתר את התעלומה היה שוטף כלים במסעדה סמוכה, שהצליח לזהות את איטל כמי שביצע את הירי.

עו"ד תמי אולמן המייצגת את איטל, הצהירה לאחר קבלת ההרשעה כי תערער לבית המשפט העליון. "קיבלנו את הכרעת הדין, עוד לא קראנו אותה. אנחנו נעלה עם זה לעליון ונקווה שיהיה יותר טוב שם. לא יכול להיות שאדם רואה את הנאשם רוצח ומספר על כך רק לאחר תשעה חודשים. גרמו לו לומר דברים שהביאו להפללתו של הנאשם", אמרה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק