4 שנות מאסר לדוקר סבו וסבתו

לפני כחצי שנה, תקף רפאל דברשווילי את סבו וסבתו בדקירות סכין, בזמן שישנו במיטתם. אחרי שנתפס והודה, גזר עליו אתמול בית המשפט 4 שנות מאסר. העונש קל יחסית מכיוון שבית המשפט נוכח שהנאשם היה תחת השפעת סמים כשביצע את העבירה

דקר את סבו וסבתו. אילוסטרציה (רויטרס)

ארבע שנות מאסר נגזרו אתמול על רפאל דברשווילי בבית המשפט המחוזי בתל אביב. דברשווילי דקר לפני כחצי שנה את סבו וסבתו בביתם, אחרי שנתנו לו ללון אצלם. הסיבה לעונש הקל יחסית שנגזר עליו היא שהנאשם היה תחת השפעת סמים ואלכוהול כשתקף אותם ואין לו עבר פלילי.

על פי עובדות כתב האישום, סבו וסבתו של דברשווילי נהגו להלין בדירתם את הנאשם. כך עשו בליל 17.10.10, כשהכניסו אותו לדירתם, דאגו לכך שיאכל והלכו לישון. כשעה לאחר מכן, ככל הנראה בגלל שימוש אינטנסיבי בסמים, נטל הנאשם סכין, נכנס לחדר השינה של סבו וסבתו, והחל להכות ולדקור את סבו בפלג גופו העליון. הסבתא ניסתה לגונן על הסב, ובתגובה, תקף אותה דברשווילי במכות ובדקירות סכין. בשלב הזה, כשהסבא והסבתא מדממים, פצועים וחבולים על מיטתם, נמלט הנאשם מהזירה. שניהם שרדו את התקיפה.

לאחר שנתפס, הודה דברשווילי בכל האישומים המיוחסים לו וכן באישומים נוספים בגין עבירות סמים ורכוש שצבר לאורך חייו כמכור לסמים. אולם, מכיוון שמדובר בעבירה ראשונה מסוגה שביצע הנאשם ומכיוון שעל-פי חוות דעת פסיכיאטרית, היה נתון להשפעה קשה של סמים ואלכוהול במהלך המעשה, גזר עליו בית המשפט המחוזי בתל אביב ארבע שנות מאסר במסגרת עסקת טיעון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת