מנקה רחובות תקף מינית בדרך לבית הספר

שמונה שנות מאסר וחצי נגזרו על תושב המרכז שביצע מעשים מגונים אכזריים בילדה שפגש באקראי ברחוב ובשתי אחייניותיו הקטינות. בשל מעשיו, נכתב כי הצעירה שבהן "אינה מתפקדת בשום ציר התפתחותי". שמו ופרטיו של האיש אסורים לפרסום

תקיפה מינית בדרך לבית הספר. אילוסטרציה (אילוסטרציה)

מנקה רחובות מאזור המרכז נשלח היום לשמונה שנות מאסר וחצי, אחרי שהורשע בביצוע מעשים מגונים בנערה בת 12 שבה פגש במהלך עבודתו ובשתי אחייניותיו, בנות 17 ו-18, שאת האחרונה אף הטריד מינית.

לפי גזר הדין, פגש הנאשם ביולי 200 את הנערה בת ה-12 כשזו עשתה דרכה לקייטנת קיץ בחופש הגדול. הוא פנה אליה והציע לקנות עבורה ממתק לפי בחירתה והעניק לה, וכך המשיך לעשות גם בימים שאחרי – כשהוא מעניק לה בכל פעם כמה שקלים כדי לרכוש את אמונה.

"בתחילת שנת הלימודים, בחודש ספטמבר באותה השנה המתין הנאשם לנערה עת הלכה לבית ספרה, אמר לה לבוא אחריו והובילה למחסן בקרב מקום - שם הוא הפשיט אותה", נכתב בגזר הדין. לאחר מכן, ביצע בה את זממו.

אותה נערה נאלצה לעבור את אותה חוויה מצמררת פעם נוספת, בעת שעשתה דרכה בחזרה לביתה מבית הספר. היא זיהתה את הנאשם ברחוב וניסתה לחמוק מפניו, אך הוא הצליח לבצע בה את זממו פעם נוספת.

מי שנפלו קורבן גם הן למעשיו החולניים של מנקה הרחובות הן אחייניותיו. בשתיהן הוא ביצע מעשים מגונים ואת הצעירה מהן, כאמור, הוא אף הטריד מינית. על המעשים שעולל לאחרונה נכתב בגזר דין כי אחרי שלקח את הנערה לסמטה צדדית, "נישק אותה הנאשם על פיה אך היא הדפה אותו. הוא ביקש ממנה להוריד את מכנסיה כדי שיעשה לה מסאז' ברגליים, אך היא סירבה". הוא דרש ממנה, בתמורה שיאפשר לה ללכת לדרכה, לפגוש אותו למחרת אותו יום כשהיא לבושה ב"בגדים נוחים". אחר כך, תקף אותה מינית.

"הנאשם עשה מעשים אלו לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיני כשהוא מנצל את עובדת היותו דודה של המתלוננת על מנת להחליש את יכולת ההתנגדות שלה מולו. הוא התעלם מבקשותיה שיעזוב אותה ויניח לה ללכת", לשון גזר הדין.

"הפוטנציאל שקיים בקטינה נרמס"

בתסקיר על מצבה של בת ה-17, בעקבות המעשים שביצע בה דודהּ, נכתב כי היא "סובלת מפגיעה שגרמה ככל המראה לנזקים בתחומי חייה השונים וכן במערכת המשפחתית כולה. הפוטנציאל האדיר שקיים בקטינה נרמס והיא כיום אינה מתפקדת בשום ציר התפתחותי האופייני לגיל ההתבגרות".

שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב גזרו על האיש, פרט לעונש המאסר, גם שנתיים מאסר על תנאי וכן חייבו אותו לפצות את אחייניתו ואת הילדה שפגש ברחוב ב-30,000 שקלים יחדיו.

"הנאשם אינו מקבל על עצמו את האחריות על העבירות, מכחיש בפועל את מרביתן, אינו מגלה אמפתיה כלפי הקורבנות ולא מבין את הבעייתיות במעשיו", כתבו השופטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת