עדות הצעירה שהותקפה בשדרות חן: "הרגשתי את להב הסכין קורע אותי"

לפני כשלושה חודשים הותקפה צעירה בת 24 בשדרות חן בת"א, פניה הושחתו באכזריות והיא פונתה במצב קשה לבית החולים. במשך שבועות לא נמצא קצה חוט בפרשה, ולבסוף נעצר עידן אנורי בחשד שתקף אותה בעקבות סכסוך ביניהם. לידי חדשות 2 באינטרנט הגיעה עדותה של הצעירה בפני החוקרים ממיטת בית החולים

הנאשם בתקיפה על רקע זירת האירוע (חדשות 2)

העדות נחשפת: לידי חדשות 2 באינטרנט הגיע פרוטוקול עדותה של הנערה שפניה הושחתו בלב תל אביב בתחילת חודש פברואר, כפי שנמסרה לחוקרי המשטרה בעודה מאושפזת בבית החולים, יממה אחת בלבד לאחר האירוע החמור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

לפני כשלושה חודשים הותקפה צעירה בת 24 במרכז תל אביב באופן מפתיע ופניה הושחתו לחלוטין. במשך שבועות ארוכים לא נמצא קצה חוט שהוביל לחשוד. לבסוף עצרה המשטרה את עידן אנורי בן ה-34 מרמת גן, בחשד שביצע את המעשה המזעזע על רקע סכסוך עבודה עם הנערה. בימים אלה מתנהל משפטו של אנורי, הנאשם בניסיון רצח.

לאחר שהותקפה, הצעירה אושפזה במצב קשה בבית החולים "איכילוב" בתל אביב. חוקרי המשטרה פתחו בחקירה ביום שלמחרת, והגיעו לגבות עדות ראשונית מהמותקפת. באותם רגעים מצבה הבריאותי היה רעוע, אך למרות זאת היא העניקה לחוקרים מספר כיווני חקירה אפשריים.

לפני התקיפה: "כשירדתי מהאוטובוס, שמתי לב לאופנוען"

"בסביבות השעה 14:00 יצאתי מהבית לעבודה, יש הרבה אוטובוסים ואין קו קבוע שאותו אני לוקחת... הגעתי לעבודה, ולאחר משמרת שגרתית למדי, הגיע המחליף שלי בשעה 23:00... העברתי את כרטיס הנוכחות שלי ויצאתי מהמשרד שנמצא בבניין כלבו שלום", מספרת הצעירה.

"היה חשוך ולא ראיתי משהו חריג... הלכתי ברגל עד תחנת האוטובוס... לא היו אנשים בתחנה אבל ראיתי אוטו שחונה ממש ליד ולא רציתי לעמוד לידו". "עליתי על האוטובוס וראיתי שהבחור שישב ברכב עלה יחד איתי לאוטובוס... הנהג שאל אותו לאן הוא נוסע והוא ענה 'רמת השרון'... כשירדתי בתחנה בדקתי שהוא ממשיך לשבת מאחור ולא יורד אחרי", היא משחזרת.

לדבריה, "תוך כדי הירידה מהאוטובוס , אני שמה לב שיש מישהו על אופנוע, ושמתי לב שהוא מביט לכיוון האוטובוס.. שמתי לב אליו כי הוא היה מאוד מיוחד". "התחלתי ללכת על המדרכה בצד שמאל לכיוון שדרות ח"ן ופתאום שמעתי רעש של מנוע, ורואה קטנוע עובר בצד ימין שלי, עולה על המדרכה וחוסם את המדרכה לפניי.. זיהיתי בוודאות שמדובר באופנוען שחיכה בתחנת אוטובוס".

"התחלתי לפחד, זה לא סתם שאני רואה א האופנוען הזה לידי כבר פעמיים. המשכתי לכיוון הסמטה החשוכה, וראיתי שהוא לא מגיע לתקוף אותי. נרגעתי, כי חשבתי שאם היה רוצה לתקוף אותי זה המקום. אחר כך המשכתי לכיוון שדרות ח"ן, שזה רחוב הומה למדי, באתי לעבור את הכביש. אני מסתכלת לצד שמאל וקולטת את אותו אופנוען בוודאות כשהוא עוצר בסמוך אליי ומדומם מנוע. נעמדתי במקום ואמרתי לעצמי: 'הוא בא אלייך', לא היה לי לאן לברוח. אני הייתי על עקבים, והוא על אופנוע... רק חשבתי לעצמי: 'תבטיחי לעצמך שתצעקי'", היא נזכרת.

רגע התקיפה: "חשבתי שהוא בא לאנוס אותי... ושהוא הולך להרדים אותי"

"באותו רגע חשבתי שהוא בא לאנוס אותי... ושהוא הולך להרדים אותי... זה מה שעבר לי בראש.. אז שמתי את הידיים על הפה ועל האף.. הוא בא מולי, לא רץ אבל בא מהר.. ההרגשה שלי שהוא לא היה בלחץ, ושידע בדיוק מה הוא עומד לעשות. הוא התקרב אליי ונצמד אליי, אני הרגשתי כמו מכת חשמל בחזה, כאילו הוא מפעיל עליי שוקר חשמלי", אומרת הצעירה.

"לא ראיתי יד, הוא תפס אותי, כאילו עוטף אותי והרגשתי חשמל. הרגשתי שאני מתעלפת לשנייה. אחרי שפתחתי את העיניים אני מרגישה שהוא מכניס לי אגרופים, אחד בבטן, אחד בגב וחוזר על אותן מכות כמה פעמים. באגרוף השני התחלתי לצרוח... ואז הרגשתי שהוא חתך לי את הפה.. המשכתי לצרוח.. ואז הוא עשה תנועה עם היד וחתך לי את הפנים.. ברגע הזה הפה שלי היה פתוח והלשון בחוץ, והרגשתי שאני שותה דם", כך מתארת את הרגעים הכואבים שחוותה.

"פחדתי שהוא ידקור אותי בלב, אז החלטתי להתקרב אליו יותר שלא ידקור אותי בלב.. חשבתי שזה לוקח הרבה זמן, שזה חודר בתוכי עמוק ועוד עמוק ולא יוצא.. חשבתי שזה לא סכין אלא חרב.. הרגשתי את הלהב כאילו ממש קורע אותי".

"באותו הזמן עבר בחור בשדרה והתקרב אלינו, ואז הדוקר שלא הוציא עד אז הגה מפיו אמר: 'שחררי את התיק', למרות שלא אמר קודם אף מילה על התיק. הבחור בא לרשום את מספר האופנוע, התוקף קפא במקום והלך אחורה, ואז שמעתי את האופנוע זז".

"אחר כך אני כבר לא יודעת מה כי נפלתי, באו אנשים ושמעתי מישהי אומרת לי: 'אני רופאה, את שומעת אותי? הכל יהיה בסדר', וכבר התחילה התקהלות".

"אני חושדת בעידן אנורי, הוא היחיד שהיו לי איתו מריבות"

"האם את חושדת במישהו שעומד מאחורי אירוע התקיפה?" שאלו החוקרים את הנערה. "רק בעידן אנורי, הוא היחיד בחיים שלי שהיו לי איתו מריבות", היא קובעת.

עידן אנורי בן ה-34 עבד עם הנערה שהותקפה בעמותת "לחופש נולד" העוסקת בנושא השבויים והנעדרים."עידן הגיע לעבודה בעמותה כמה חודשים אחרי. מההתחלה לא הסתדרנו, הוא היה שוביניסט גמור וזלזל בכל הבחורות במשרד.. הוא הרבה לדבר על עצמו ומספר שהוא וחבריו נותנים מכות למי שלא עשה מה שמוצא חן בעיניהם", מספרת הנערה.

"מההתחלה הבנתי שלא אסתדר איתו.. אפילו הייתי אומרת לו שאני לא מוכנה לשמוע את מה שהוא מספר... כשהוא היה רב עם משיהו בעבודה היה אומר לי: 'היום אני אכנס בו'. בהתחלה הייתי מגיבה כשהיה מדבר על אחרים. עד שהבנתי שזה לא עוזר", היא מעידה.

"אני היחידה שבפניה הוא התנצל כמה פעמים על מה שהוא אמר... והייתי עונה לו: 'אתה אפס, אתה לא יכול לפגוע בי'... הייתה תקופה שהוא התחיל לרדת עליי בנושא ההשמנה... ומזה התחלנו לריב... הייתה לנו מערכת של ריבים לאורך הרבה זמן, ואני אפילו לא זוכרת מה גרם לנו לריב".

"יום אחד האחראי על סידור המשמרות בעבודה היה חולה, והוא הטיל עליי לסדר את המשמרות באותו שבוע. אני לא רציתי לדבר עם עידן, אז חברה שלי לקחה ממנו את ההעדפות ורשמה על פתק. הכנתי את סידור העבודה ובמיוחד שמתי את כל מה שהוא ביקש, כי ידעתי שיהיה איתו סיפור... אחרי שקיבל את המשמרות התקשר אליי ואמר: 'מי את חושבת שאת, את תופסת תחת', ואז התחיל ריב על המשמרות במקום וצרחתי עליו: 'אל תצעק עליי, אל תרים את הקול שלך עליי".

"הוא אמר לי: 'כשאת מסתובבת ברחוב תסתכלי טוב טוב ימינה ושמאלה"

הנערה מספרת כי אחרי הריב עידן אמר לה: "אנשים שדיברו אליי כמו שאת מדברת אליי, מזמן שכבו על הרצפה ודיברו אחרת... מעכשיו שאת מסתובבת ברוב, תסתכלי טוב, טוב ימינה ושמאלה כי את מכירה אותי ומכירה את החברים שלי".

"אני לא רציתי להתלונן במשטר נגדו, כי מצד אחד פחדתי ומצד שני חשבתי שהוא לא התכוון למה שהוא אמר... דיברתי עם הממונה עליי וסיפרתי לו מה קרה... הוא ביקש ממני לרשום מה קרה בינינו, וקיבל גם את גרסת עידן... בסוף הוחלט לפטר את עידן ומאז לא ראיתי אותו ולא שמעתי ממנו ישירות", לדבריה.

החוקרים שואלים את הנערה: "האם את חושבת שעידן אנורי הוא זה שתקף אותך?" והיא עונה: "מבחינת תיאור הגוף הוא מתאים, והיה לו גם רישיון לאופנוע... וגם הייתה לו אהבה לכלי לחימה", היא נזכרת בדברים שסיפר לה בזמן שעבדו יחד.

בתחילת החקירה, אמרה הנערה לחוקרים כי היא אינה חושדת באופן ספציפי בעידן אנורי, אך ככל שהתקדמה החקירה, חשדותיה התגברו. "אני יודעת שבהתחלה אמרתי שאני לא חושדת בו, כי היה לי מאוד קשה לחשוב שאדם שאני מכירה, בשר ודם, אפילו אם לא הסתדרנו שיכול לבוא ולדקור אותי ככה".

עו"ד אורי קינן, בא כוחו של הנאשם סירב למסור תגובה. לדבריו: "את טענותיו של הנאשם בנוגע לתיק הוא ימסור בבית המשפט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת