הסדר טיעון: הודה בדקירה למוות ולא יורשע ברצח

אחרי פרשת הלינץ' באריק קרפ ז"ל שהסעירה את המדינה מסתיימת עוד פרשה בהרשעה בהריגה בלבד. בפרקליטות חתמו על הסדר טיעון עם אביב בן בסט, שדקר למוות את רועי ברינג ז"ל כשניסה להפריד בין חוגגים שיכורים. במסגרת הסדר הטיעון הודה בן בסט בהריגתו של רועי ברינג. הפרקליטות תבקש לגזור עליו 15 שנות מאסר

נחתם הסדר טיעון בפרשת רצח רועי ברינג ז"ל לפני כשנה וחצי בפתח תקווה. במסגרת ההסכם הודה אביב בן בסט, הנאשם בדקירתו למוות של ברינג, בעל אולם אירועים שניסה להפריד במהלך קטטת שיכורים, בהריגה בלבד ולכן לא יורשע ברצח.

על פי הסדר הטיעון תבקש הפרקליטות מבית המשפט לגזור על בן בסט, מי שלקח את חייו של אב לפעוט בן שנתיים ולתינוק שנולד שבועיים קודם לכן, עונש של 15 שנות מאסר, אך העונש אינו חלק מהסדר הטיעון ולכן סנגוריו של בן בסט יבקשו עונש נמוך יותר.

בנוסף תבקש המדינה גם מאסר על תנאי ופיצויים לבני משפחתו של הקורבן, שייקבעו לאחר תסקיר שייערך.

לקח סכין מטבח - ודקר למוות

בינואר 2010  התפתחה קטטה בתוך האולם, במהלכה סטר אחד האורחים לאורח אחר בשל ויכוח שפרץ ביניהם.

קבוצת החוגגים, ששתו לא מעט אלכוהול, יצאו מהאולם כדי להמשיך בקטטה בחניון גן האירועים. ברינג, שהאולם שייך למשפחתו ושימש כמנהל האירועים של המקום, הכיר את הניצים שהתגוררו בשכונתו בפתח תקווה, הוא התערב בקטטה ואמר להם: "תפסיקו, אתם עושים בושות".

אביב בן בסט, תושב פתח תקווה, בן 20, החשוד המרכזי ברצח, הודה ושיחזר את המעשה. בן בסט שעובד בחברת YES כמתקין, אינו מוכר למשטרה. הוא הגיע לאולם כאורח בחתונה. בחקירתו סיפר כי שבמהלך הקטטה הוא רץ לתוך אולם האירועים, נטל מהמטבח סכין ארוך מסוג ויקטוריוקס, החביא אותו מאחורי גבו, רץ החוצה ודקר את ברינג שתי דקירות בפלג גופו העליון.

לאחר חקירה ממושכת של החשוד בן בסט, הוא הודה לבסוף במיוחס לו. טען כי במהלך הקטטה, חש מאוים לאור ממדי גופו הצנום ורצה להגן על עצמו וזאת למרות שלא היה, לטענתו, כלל צד בקטטה. בסיום חקירתו ביצע החשוד שחזור מפורט ואף אותרו ונתפסו בגדיו המגואלים בדם הקורבן.

עדת הראייה: לא הבנתי מה קורה

אלה רפאלוב שהייתה בין המוזמנים לחתונה בגן האירועים "גני דל וינו" הפכה ברגע לעדת ראיה לרצח המזעזע. בראיון לתכניתנו "שש" עם עודד בן עמי סיפרה אז על רגעי האימה: "פתאום מישהו נשכב ולא הבנתי מה קורה". 

"ראיתי שיש שני בחורים ככה חיבקו אחת את השני חשבתי שהם מדברים.. הם יצאו והלכו רחוק", משחזרת רפאלוב את השתלשלות הדברים בזמן שיצאה רגע מחוץ למתחם הגן. "אני רציתי להיכנס בחזרה ופתאום אני רואה בחורים צעירים רצים הם התחילו להרביץ אחת לשני", היא מספרת. 

"היה בלגן וצעקתי 'זה לא בסדר, באתם לחתונה, איך אתם יכולים לעשות ככה בחתונה?!'", מוסיפה רפאלוב. "פתאום מישהו נשכב ולא הבנתי מה קורה", היא אומרת. רק אחר כך התברר כי זהו היה רועי שנדקר על ידי המתפרעים.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק