אישום: קליין ובוחניק הונו ב-10 מיליון שקלים

אריק קליין וד"ר עמוס בוחניק מואשמים שהונו ממשקיעים ואנשי עסקים למעלה מ-10 מיליון שקלים. בכתב אישום שהוגש נגדם מסופר כיצד הצליחו השניים לאסוף כספים לשלל המצאות מדומיינות כמו מכשיר לזיהוי פדופילים ומדבקה לחיזוי התקפי לב

אריק קליין, ארכיון (חדשות 2)

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש הבוקר כתב אישום נגד אריק קליין וד"ר עמוס בוחניק, בגין מרמה והונאת משקיעים בהיקף של למעלה מ-10 מיליון שקלים. על פי כתב האישום המציאו השניים מיזמים שקריים כמו מכשיר לזיהוי פדופילים ומדבקה לחיזוי התקפי לב, וכך גייסו במרמה כספים מאנשי עסקים.

על פי כתב האישום, נהג קליין להציג עצמו כאיש עסקים ויזם המפתח מוצרים טכנולוגיים מתקדמים. בין היתר, רשמו קליין ובוחניק על שמו של בוחניק, חברה בשם "SAFE SKY" שהוצגה בכזב כחברה המפתחת מגוון מוצרים טכנולוגיים מתקדמים בתחום הרפואה והתקשורת. לטענת הפרקליטות, במסגרת תוכנית המרמה פרסמה החברה הודעה ולפיה היא פיתחה מדבקה ייחודית ומהפכנית שבכוחה לזהות מבעוד מועד התקפי לב.

כחלק מפרשייה זו פרסמו הנאשמים כי חברת הענק MSI חתמה עימם על חוזה של מיליארדי שקלים, בעבור מכירת הזכויות של "מדבקת הפלא". אולם לאחר זמן מה התגלה כי לא נחתם כל חוזה ואף לא התנהלו מגעים עם MSI.

"שכרו משרדים, עורכי דין ואנשי יח"צ"

לאחר שנחשפה תרמית "מדבקת הפלא" המשיכו קליין ובוחניק להציג בפני מספר יזמים מצליחים, מיצגים כוזבים נוספים ומשכו אותם במרמה להשקיע כספים במוצרים טכנולוגיים מתקדמים שלא היו ולא נבראו. על פי כתב האישום הם נעזרו במסמכים שזייף קליין, לרבות מסמכים הנחזים להיות מסמכים בנקאיים.

כתב האישום חושף כיצד כחלק ממצג השווא, שכרו הנאשמים משרדים מפוארים ברמת גן, שירותי עורכי דין, אנשי יחסי ציבור, רואי חשבון ונעזרו באנשי מנהלה, גרפיקאים, אנשי מחשבים ומתווכים. על סמך המצגים הכוזבים אותם הציגו לאנשי העסקים, קיבלו קליין ובוחניק במרמה כ-10 מיליון שקלים.

היום הגישה פרקליטות מחוז תל אביב את כתב האישום נגד השניים המייחס להם תשעה אישומים שונים וביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף, שימוש במסמך מזויף ועבירות נוספות.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק