ביהמ"ש קבע: דני רוזן לא יקבל פיצויים

בית המשפט המחוזי בחיפה דחה את תביעתו של דני רוזן, בן זוגה של תת ניצב אהובה תומר, שנהרגה באסון השריפה בכרמל. רוזן הגיש תביעה נגד המדינה ונגד שר הפנים אלי ישי לפיצויים בסך מילוני שקלים , ודרש בנוסף את התפטרותו של ישי

בית המשפט המחוזי בחיפה דחה אתמול על הסף את עתירתו של דני רוזן, בן זוגה של אהובה תומר ז"ל, שביקש פיצויים של מיליוני שקלים מהמדינה ואת פיטוריו של שר הפנים אלי ישי. תומר ז"ל נספתה באסון הכרמל, כששירתה כמפקדת תחנת משטרת חיפה. הטיעון לדחיית הטענה: "חסינות המדינה בנזיקין באירועים שאירעו בזמן שירותו של אדם".

רוזן הגיש תביעה בגין נזקי גוף, בעקבות מותה של תומר ז"ל. על פי חוק הנזיקין, למדינה יש פטור מאחריות בנזיקין בשל מוות שנגרם במהלך השירות הצבאי או המשטרתי. בהתאם לחוק החליט בית המשפט לדחות את התביעה של רוזן ולהסיר את האחריות מהמדינה. עם זאת קבע בית המשפט כי יש באפשרותו של רוזן לפנות לקצין התגמולים בהתאם לחוק משפחות החיילים, החל גם על משפחות השוטרים.

לגבי הסעיף בתביעה הדורש משר הפנים אלי ישי להתפטר מתפקידו, השיב בית המשפט המחוזי כי אין בסמכותו לקבל החלטה מן הסוג הזה ולהורות לשר במדינת ישראל להתפטר.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת