קצב ערער - מבקש לעכב את עונשו

האנס המורשע משה קצב הגיש בשעות הצהריים ערעור לבית המשפט העליון. בערעור המתפרש על פני 300 עמודים הוא מבקש גם לעכב את עונשו, אותו הוא אמור להתחיל ביום ראשון הקרוב. סנגוריו: "ראוי שפרשה זו תסתיים כאשר קצב משוחרר ולא מובא באזיקים לביהמ"ש מבית הסוהר"

נשיא המדינה לשעבר משה קצב ערער היום בשעות בצהריים לבית המשפט העליון על הרשעתו בשתי עבירות אונס ובעבירות מין נוספות ועל העונש של 7 שנות המאסר בפועל שהוטל עליו בגזר הדין.

להודעת הערעור, המתפרשת על פני 300 עמודים, צורפה גם בקשה לעיכוב ביצוע עונש המאסר. קצב אמור להתייצב לריצוי עונשו ביום ראשון הקרוב.

לטענת סנגוריו של קצב בבקשת עיכוב הביצוע, "יש לתת משקל ממשי למעמדו של קצב, שכיהן כנשיא המדינה וכנציגה הרשמי של ישראל בארץ ובעולם, וראוי שפרשה זו תסתיים כאשר קצב משוחרר ולא מובא באזיקים לבית המשפט העליון מבית הסוהר. אוי לאותה בושה ולאותה כלימה שתכסה את פנינו על שאסרנו וכלאנו את מי שהיה נשיא המדינה על לא עוול בכפו".

לדברי הסנגורים, עורכי הדיון אביגדור פלדמן, ציון אמיר ואברהם לביא, "יהיה זה מוזר ביותר אם הפרקליטות תטען כי לערעור אין סיכוי, וזאת נוכח העמדה שהפרקליטות עצמה הציגה בבג"ץ בדבר סיכויי ההרשעה בתיק".

הערעור מתייחס רק להרשעה באונס א' ממשרד התיירות

כתב הערעור שהוגש מתייחס אך ורק להרשעה בעבירות אונס, בעניינה של המתלוננת העיקרית א' ממשרד התיירות. בהודעת הערעור טוענים הסנגורים כי "דברים קשים בליבנו על בית המשפט המחוזי", מאחר ש"לא התקיים הציווי בצדק תשפוט את עמיתך".

הסנגורים מציינים כי "קצב נכנס ביום הראשון למשפט כשאות קין של אנס ועבריין מין סדרתי מוטבע על מצחו". לצד ביקורת חריפה על המסקנות המשפטיות של בית המשפט המחוזי, מכוון הערעור גם כנגד מהימנותה של א' ממשרד התיירות. "קשרים בוטים של א' במשטרה הופכים לקשיי זיכרון, שיהוי וכבישת עדות במשך שנים רבות הופכת לביישנות".

הסנגורים טוענים כי "בכתב הערעור נצביע על כך כי א' איננה שיה תמימה הפועה את עלילותיה בקול חלש הנוגע אל הלב, אלא מדובר באשה מניפולטיבית המאלתרת ללא גבול הסברים שקריים בכל עת, שגירסתה נהדפת על-ידי ראיות אובייקטיביות שהצלחנו לחלץ משיני הזמן".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק