מסתמן: הסדר טיעון בפרשת רצח רועי ברינג ז"ל

לא רק פרשת הלינץ' באריק קרפ ז"ל מסתיימת בהרשעה בהריגה בלבד. בפרקליטות מתכוונים לחתום על הסדר טיעון עם אביב בן בסט, שדקר למוות את רועי ברינג ז"ל כשניסה להפריד בין חוגגים שיכורים. במסגרת ההסכם המתגבש יורשע בסט בהריגה ולא ברצח. העונש המסתמן: עד 15 שנות מאסר

בפרקליטות מנהלים משא ומתן מתקדם לקראת הסדר טיעון בפרשת רצח רועי ברינג לפני כשנה וחצי בפתח תקווה. על פי ההסכם המתגבש יורשע אביב בן בסט, הנאשם בדקירתו למוות של ברינג, בעל אולם אירועים שניסה להפריד במהלך קטטת שיכורים, בהריגה בלבד - ולא ברצח.

בן בסט אומנם הודה כי דקר למוות את ברינג ושיחזר את המעשה, אך למרות זאת מתכוונים בפרקליטות לחתום על ההסדר עם צוות ההגנה - זאת בשל קשיים משפטיים. במסגרת העסקה, יימחק סעיף הרצח ובן בסט יודה ויורשע בהריגה.

כמו כן, תבקש הפרלקיטות מבית המשפט לגזור על בן בסט, מי שלקח את חייו של אב לפעוט בן שנתיים ולתינוק שנולד שבועיים קודם לכן, עונש של עד 15 שנות מאסר.

לקח סכין מטבח - ודקר למוות

בינואר 2010  התפתחה קטטה בתוך האולם, במהלכה סטר אחד האורחים לאורח אחר בשל ויכוח שפרץ ביניהם.

קבוצת החוגגים, ששתו לא מעט אלכוהול, יצאו מהאולם כדי להמשיך בקטטה בחניון גן האירועים. ברינג, שהאולם שייך למשפחתו ושימש כמנהל האירועים של המקום, הכיר את הניצים שהתגוררו בשכונתו בפתח תקווה, הוא התערב בקטטה ואמר להם: "תפסיקו, אתם עושים בושות".

אביב בן בסט, תושב פתח תקווה, בן 20, החשוד המרכזי ברצח, הודה ושיחזר את המעשה. בן בסט שעובד בחברת YES כמתקין, אינו מוכר למשטרה. הוא הגיע לאולם כאורח בחתונה. בחקירתו סיפר כי שבמהלך הקטטה הוא רץ לתוך אולם האירועים, נטל מהמטבח סכין ארוך מסוג ויקטוריוקס, החביא אותו מאחורי גבו, רץ החוצה ודקר את ברינג שתי דקירות בפלג גופו העליון.

לאחר חקירה ממושכת של החשוד בן בסט, הוא הודה לבסוף במיוחס לו. טען כי במהלך הקטטה, חש מאוים לאור ממדי גופו הצנום ורצה להגן על עצמו וזאת למרות שלא היה, לטענתו, כלל צד בקטטה. בסיום חקירתו ביצע החשוד שחזור מפורט ואף אותרו ונתפסו בגדיו המגואלים בדם הקורבן.

עדת הראייה: לא הבנתי מה קורה

אלה רפאלוב שהייתה בין המוזמנים לחתונה בגן האירועים "גני דל וינו" הפכה ברגע לעדת ראיה לרצח המזעזע. בראיון לתכניתנו "שש" עם עודד בן עמי סיפרה אז על רגעי האימה: "פתאום מישהו נשכב ולא הבנתי מה קורה". 

"ראיתי שיש שני בחורים ככה חיבקו אחת את השני חשבתי שהם מדברים.. הם יצאו והלכו רחוק", משחזרת רפאלוב את השתלשלות הדברים בזמן שיצאה רגע מחוץ למתחם הגן. "אני רציתי להיכנס בחזרה ופתאום אני רואה בחורים צעירים רצים הם התחילו להרביץ אחת לשני", היא מספרת. 

"היה בלגן וצעקתי 'זה לא בסדר, באתם לחתונה, איך אתם יכולים לעשות ככה בחתונה?!'", מוסיפה רפאלוב. "פתאום מישהו נשכב ולא הבנתי מה קורה", היא אומרת. רק אחר כך התברר כי זהו היה רועי שנדקר על ידי המתפרעים.

כתבות נוספות בנושא:

רועי ברינג נרצח שבוע לאחר שחגג לבנו ברית מילה

עדת הראיה לרצח בפתח תקווה משחזרת

בעל אולם אירועים בפתח תקווה נרצח במהלך קטטה