בג"ץ קבע: שמעון מזרחי חתן פרס ישראל

כחודש וחצי אחרי שהוכרז על כך לראשונה, היום הוכרע סופית כי שמעון מזרחי יקבל את פרס ישראל לשנת 2011. בג"ץ דחה עתירה שבקשה לבטל את המינוי בתואנה לניגוד עניינים וקבע כי מזרחי "פעל להעלאת קרנו של הספורט הישראלי". העותרים ישלמו 40 אלף שקל הוצאות משפט

שמעון מזרחי. ארכיון (חדשות 2)

חתן פרס ישראל לשנת 2011 הוא עו"ד שמעון מזרחי. אחרי יותר מחודש של אי ודאות, הכריע הערב בג"ץ כי הפרס יוענק למזרחי ודחה את העתירה שטענה לניגוד עניינים במינוי. שר החינוך גדעון סער, שהכריז על המינוי לפני כחודש וחצי, בירך על ההחלטה.

לפני כחודש, הכריז שר החינוך כי חתן פרס ישראל הוא יו"ר מכבי תל אביב בכדורסל, עו"ד שמעון מזרחי. מזרחי נבחר בשל פועלו בספורט הישראלי על ידי ועדה, ובראשה כדורסלן העבר טל ברודי, חתן פרס ישראל בעצמו. העותרים נגד הענקת הפרס למזרחי, טענו כי בברודי טמונה הבעיה.

על פי העותרים, ברודי, שחקן עבר במכבי תל אביב, הוא מקורב למזרחי ועצם השתתפותו בבחירה אינה ראויה ומצביעה על ניגוד עניינים. ברודי רשום באתר האינטרנט של הקבוצה כדירקטור של המועדון ולכן לא ראויה העובדה שהוא הציע להעניק למזרחי את הפרס.

עם זאת, בג"ץ החליט שלא לקבל את העתירה, ואף קבע כי על העותרים לשלם הוצאות משפט בסך 40,000 שקלים.

בהכרעת בג"ץ נכתב: "עו"ד שמעון מזרחי יצר דפוסי מינהל חדשים בתחום הספורט. פעילותו הממושכת שנעשתה בהתנדבות לאורך שנים רבות הובילה להגברת המודעות הציבורית לענף הכדורסל תוך הקפדה על רמת ניהול גבוהה איכותית בספורט הישראלי שהביאה להישגים יוקרתיים ברמה הלאומית והבין-לאומית. פעילותו ציבורית של עו"ד מזרחי בפורומים לאומיים ובין- לאומיים העלתה את קרנו של הספורט הישראלי בכלל, וענף הכדורסל בפרט."

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק