ראש עיריית ר"ג יואשם בקבלת שוחד בכפוף לשימוע

משרד המשפטים הודיע היום כי כתב אישום יוגש נגד צבי בר, ראש עיריית ר"ג, בגין שורה ארוכה של עבירות הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, זיוף, שיבוש מהלכי משפט ועבירות מס הכנסה - זאת בכפוף לשימוע. כתבי אישום יוגשו גם נגד יוזמי הנדל"ן בגין מתן שוחד לראש עיריית ר"ג

המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הודיעה היום לבא כוחו של ראש עירית רמת גן, צבי בר, כי היא שוקלת להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע. בהודעה נמסר כי בר חשוד בעבירות של לקיחת שוחד ובשורה ארוכה של עבירות הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, זיוף, שיבוש מהלכי משפט ועבירות מס הכנסה בין השנים 2003-2008.

על פי הנטען, סך השוחד אותו לקח בר עומד על למעלה משני מיליון שקלים. על פי החשד, השוחד נלקח על ידי בר מחמישה יזמי נדל"ן בעיר רמת גן ובמחוז תל אביב, במסגרת ארבע פרשיות שוחד שונות. לבר נמסר כי במידה והוא יבקש לקיים שימוע בעל פה, הרי שזה יתקיים בפני פרקליט המדינה ותוך מסגרת הזמן הקצובה בחוק, שבעקבותיו תתקבל החלטה סופית.

כתבי אישום גם נגד יזמי הנדל"ן

כמו כן הודיעה המחלקה הכלכלית, לבאי כוחם של חמשת יזמי הנדל"ן, כי היא שוקלת להגיש נגדם כתבי אישום בגין מתן שוחד לצבי בר וזאת על מנת שיקדם בעבורם פרויקטים נדל"ניים בהם יש להם אינטרסים כלכליים. בנוסף למתן השוחד מיוחסות לשלושה מיזמי הנדל"ן עבירות של הלבנת הון, כאשר לאחד מהם, מיוחסות גם עבירות זיוף ושיבוש מהלכי משפט.

ההזמנות לשימוע וכתבי החשדות עליהם הודיעה היום הפרקליטות למעורבים בפרשות השוחד השונות, הינן תוצר של חקירה מורכבת ורבת היקף, אשר נוהלה על ידי צוות חקירה בראשותה של רפ"ק יעל הראל מהיחידה הארצית לחקירות הונאה, במסגרתה, נחקרו עשרות רבות של עדים ומעורבים ונתפס חומר ראיות רב בארץ ובחו"ל. הפרשיה מלווה על ידי עורכי הדין ענבל לוי, נטלי קוקוי וטל פרג'ון מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

חשבונות הבנק של בר ויתר המעורבים עוקלו

מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה נמסר גם כי לפני חג הפסח הוטלו עיקולים על חשבון הבנק של בר ושל יתר המעורבים בפרשה, "כדי להבטיח שבסופו של ההליך, במידה שיורשעו, ניתן יהיה לחלט את רכושם בהתאם להוראות חוק איסור הלבנת הון", לשון ההודעה.

עוד מסרו שם כי לבר מיוחסות עבירות הלבנת הון בהיקף של חמישה מיליון שקלים, וכי העיקול שהוטל הוא "תפיסה זמנית" של הכסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת