4 שנות מאסר לרוצח פדופיל בן 71 שתקף נערה אובדנית

יוסף נונו, תושב הרצליה שהורשע בעבר ברצח ובביצוע עבירות מין, התקבל לעבודה בבית חולים ומונה לשמור על נערה בת 14 שניסתה להתאבד. במהרה הוא תקף אותה מינית וביצע בה מעשים מגונים. היום גזר עליו בית המשפט 4 שנות מאסר בפועל. בנוסף חייב בית המשפט את נונו לשלם לצעירה פיצוי בסך 2,000 שקלים

בית משפט השלום בכפר סבא גזר הבוקר ארבע שנות מאסר על יוסף נונו, תושב הרצליה בן 71,, שביצע לפני כשנתיים מעשים מגונים בנערה בת 14 עליה שמר בבית החולים "מאיר" בכפר סבא - לאחר שניסתה להתאבד. בנוסף חייב בית המשפט את נונו לשלם לצעירה פיצוי בסך 2,000 שקלים.

השופט אהרן גולדס, סגן נשיאת בית משפט השלום בכפר סבא, כתב בהחלטת מתן גזר דין כי על אף מצבו הבריאותי וגילו של נונו, הוא החליט שלא להתחשב בו ולגזור עליו עונש חמור. "מסוכנותו של הנאשם לחברה ברורה", כתב השופט.

נונו, שריצה בעבר עונש מאסר עולם בגין רצח אישה ואונס קטינות, הורשע לפני כחודשיים במסגרת הסדר טיעון בביצוע מעשים מגונים בנערה ובאחותה לאחר שהודה במעשים.

נונו נעצר בחודש אפריל בשנה שעברה, לאחר שתקף את הקטינה שביקשה לשים קץ לחייה ואושפזה בבית החולים. במסגרת עבודתו בחברת כוח אדם המתמחה בסיעוד, שימש נונו כמשגיח בשעות הלילה במחלקת הילדים ב"מאיר" וניצל את קרבתו לקטינים.

עבריין מין סדרתי מונה לשמור על נערה אובדנית

הרופאים שנכנסו לחדרה של הנערה גילו את החשוד בשעת מעשה, הזעיקו את כוחות משטרת כפר סבא שעצרו את החשוד. מצפייה בתיק הפלילי של האיש קשה להבין כיצד התקבל אותו חשוד לעבודה עם ילדים: הוא הורשע בעבר ברצח ובשורה של מעשי אונס. המעסיקים ששלחו אותו להשגיח על אותה נערה שניסתה לשים קץ לחייה טוענים: הוא הצהיר כי עברו הפלילי נקי.

"אנחנו מצטערים על המקרה ומבינים נשגרם לנערה הזו סבל, יחד עם זאת לא יכולנו לדעת על קופת השרצים של האיש כיוון שאסור לנו לדרוש תעודת יושר על פי חוק", אמרה אז לחדשות 2 באינטרנט רוניתה טביב, מנהלת בחברה.

"האיש נשלח לעבודה בבית החולים מאיר מתוקף יחסי עבודה עם בית החולים, במסגרתו אנו מספקים להם עובדים להשגחה במחלקות השונות", ציינה טביב. "האיש הגיע לעבודה עם ניסיון סיעודי בשתי חברות קודמות, והצהיר שאין לו עבר פלילי. אנו עורכים את המיון בהתאם לכללים העומדים לרשותינו, אך אין לנו אפשרות לדרוש דברים בניגוד לחוק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק