עורכת דין מעכו נאשמת בסיוע לג'יהאד האיסלאמי

כתב אישום חמור הוגש היום נגד עו"ד סוהיר איוב מעכו, הנאשמת כי במקרים שונים סייעה להעברת מסרים מפעיל מרכזי בג'יהאד האיסלאמי בעזה אל האסירים הביטחוניים הכלואים בישראל, ומהאסירים לאותו פעיל. עו"ד איוב קיבלה בתמורה כמה מאות שקלים, והיא נאשמת בסיוע להתארגנות בלתי חוקית. 4 עורכי דין נוספים נעצרו בפרשה

אישום: עו"ד סייעה לארגון טרור (חדשות 2)

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי בעיר, נגד עורכת הדין סוהיר איוב, בת 42 מעכו. כתב האישום מייחס לה עבירה של מתן סיוע לארגון טרור ולהתאחדות בלתי מותרת. יחד איתה נעצרו במסגרת הפרשה ארבעה עורכי דין נוספים, כולם ערבים ישראלים תושבי הצפון. הארבעה שוחררו למעצר בית בתנאים מגבילים, ואילו מעצרה של עו"ד איוב הוארך עד לתום ההליכים בעניינה.

על פי כתב האישום, יצר פעיל ארגון הג'יהאד האיסלאמי תושב עזה קשר עם עו"ד איוב. הפעיל ביקש לשכור את שירותיה תמורת כמה מאות שקלים, על מנת שזו תבקר את אסירים הארגון הכלואים בבתי הכלא השונים בארץ, ובאמצעותה להעביר אליהם מסרים ומידע הנוגעים לפעילות הארגון.

עוד עולה מכתב האישום כי במהלך שני ביקורים שונים אותם ערכה עו"ד איוב בכלא, היא העבירה את המסרים מהאסירים הביטחוניים הכלואים בישראל לאותו פעיל בעזה, וממנו אליהם בחזרה אל כתלי בית הכלא. הפרקליטות מאשימה את עו"ד איוב כי היא השתמשה לרעה במקצועה, ותוך כדי שהיא משקרת לגבי ייצוגם של האסירים - קידמה למעשה את ענייני הארגון ואפשרה את פעילותו התקינה.

"הנאשמת נפגשה עם האסירים, רשמה מפיהם מסרים שונים בנושאים הקשורים לארגון, ולאחר מכן העבירה את המסרים בין אסירים בבתי הכלא השונים, ובין אסירים לאבו חמזה בעזה", כך בכתב האישום, "והכל במטרה לקדם את עניני הארגון, ולאפשר את פעילותו".