המכתב האחרון של דודו טופז: "מתתי! בין כה לא נשאר הרבה"

בקיץ 2009 שם דודו טופז קץ לחייו בתאו בבית המעצר ניצן. הבוקר הותרו לפרסום תוצאות חקירת סיבת המוות של הבדרן, שקבעה סופית כי לא הייתה רשלנות וכי טופז התאבד במו ידיו וללא סיוע. במהלך החקירה נחשף מכתב התאבדות אותו כתב בכתב סתרים שהיה משותף לו ולאחיו מיקי: "שהקב"ה יעזור לי והכל יגמר קל ומהר"

יותר משנה וחצי עברה מאז התאבדותו של הבדרן דודו טופז בעת מעצרו בבית המעצר ניצן שברמלה, והבוקר הותרה לפרסום החלטת בית המשפט שבדק את נסיבות התאבדותו של טופז.

עם סיום החקירה, קבע השופט חגי טרסי כי מהממצאים שהובאו לעיונו עולה כי לא היה מחדל בשמירה ובטיפול בטופז. "לאור כל האמור לעיל אני קובע כי הוכחה סיבת המוות וכי המנוח שם קץ לחייו במו ידיו", כתב השופט.

"חקירת המשטרה, אשר נסמכה אף על הפעולות שבוצעו על ידי ועדת החקירה של שב"ס, הייתה ראויה ומקיפה ודנה במכלול הסוגיות הרלבנטיות. לאחר שבחנתי את חומר החקירה שנאסף לא מצאתי מקום להוציא צו אישום כנגד גורם כלשהו בשל גרימת המוות ולפיכך אני מורה על סיום חקירת סיבות המוות בעניינו של המנוח".

"לא נותר לי אלא להביע תנחומי בפני בני משפחת המנוח", כתב השופט, "ולבטא תקוותי כי יופקו כל הלקחים הנדרשים על מנת לצמצם ככל שניתן אובדן חיי אדם בעתיד".

עם סיום החקירה, חושף הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות" את המכתב האחרון שכתב טופז, רגעים לפני ששם קץ לחייו. מכתבו האחרון של טופז נכתב ב"קוד סתרים" שהמציא בילדותו יחד עם אחיו מיקי. לאחר שהשוטרים לא הצליחו לפענח את הנכתב בקוד, הוזעק האח, מיקי גולדנברג, והתבקש לסייע בתרגום הכתב.

במכתבו האחרון מסביר טופז את הסיבות שבגינן החליט לשים קץ לחייו, ובנוסף הודיע לאחיו כי עליו להעביר סכום של מאה אלף שקלים לשניים מהאסירים ששהו איתו בבית המעצר. חמישים אלף שקלים הועברו לאלכסיי אמברזביץ', אסיר משוחרר, וסכום דומה הועבר לאסיר רמי מסעוד - עמו נוצרו לטופז קשרי ידידות חמים.

וכך כתב טופז במכתבו האחרון:

"שהקב"ה יעזור לי והכל יגמר קל. מהר.
זובי. תוך ארבעה ימים. שלוש שניות
לטובת הילדים מוטב ככה. לא בגלל העבר.
בגלל העתיד. תאמינו לי. סליחה.
חמישים אלף לאמברזביץ }
חמישים אלף לאשתו של רמי } - בזכותם!
הכל אצל דבירי
אהבה זה לתת הכל! מתתי!
בין כה לא נשאר הרבה..."


הבדרן ששלח בריונים לתקוף אנשי תקשורת

נגד השחקן והבדרן דודו טופז הוגש כתב אישום בגין עבירות אלימות כלפי בכירים בתקשורת. בעת ששהה במעצר בחודש אוגוסט 2009, תלה עצמו במקלחת התא, באמצעות כבל חשמלי של קומקום. צוות מד"א שהגיע למקום מצא את טופז במצב קשה מאוד וביצע בו החייאה, אך עד מהרה נאלץ לקבוע את מותו.

טופז היה נתון במעצר משך שלושה חודשים. הוא הודה בשליחת בריונים לתקיפתם של מנכ"ל קשת, אבי ניר; המשנה למנכ"ל רשת, שירה מרגלית (ובתכנון לשפוך חומצה על פניה); וסוכן השחקנים שלו לשעבר, בועז בן-ציון; וכן בתכנון תקיפתו של עורך העיתון "ישראל היום", עמוס רגב. כן הואשם ברכישה והחזקה של סם קוקאין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דודו טופז התאבד - תזכורת:

דודו טופז שם קץ לחייו בתלייה

האסיר דיווח: טופז התכוון להתאבד בעזרת הקומקום

סניגורו פרץ בבכי: הם הרגו אותו