בג"ץ הכריע: בת ה-7 תשוב לאמה הביולוגית

ילדה בת 7, שאמה התאשפזה במוסד לגמילה מסמים, עברה במשך חצי שנה הליך אימוץ במסגרתו נפגשה פעמיים בשבוע עם הוריה המאמצים, אותם אף כינתה "אמא ואבא". לפני מספר שבועות דרשה האם הביולוגית להפסיק את הליך האימוץ. ביהמ"ש העליון אישר היום רשמית את הבקשה, ובת ה-7 תחגוג עם אמה את חג הפסח

יש הכרעה ב"משפט שלמה" המודרני: בית המשפט העליון החליט להשאיר את ילדת המריבה בת השבע אצל אמה הביולוגית, לאחר שזו כבר החלה בהליכי אימוץ. ברוב של חמישה שופטים מול ארבעה החליט בית המשפט העליון לבטל את ההכרזה על הקטינה כבת אימוץ וציינו: "אנו מזכירים בהקשר זה את חובתן של רשויות הרווחה להושיט למשיבה סיוע כלכלי וטיפולי".

הילדה החלה לפני כחצי שנה בהליכי אימוץ, לאחר שאמה נכנסה למכון גמילה מסמים. לפני מספר שנים החליטה האם למסור את בתה לאימוץ מפני שלא יכלה לטפל בה. לאחר מכן עברה האם הליך שיקומי, כשהילדה נשארה איתה.

נפגשה עם המאמצים בקביעות

היום הורה בית המשפט להשאיר את בת השבע אצל הוריה, וקיבל את בקשת האם לפרסם את ההחלטה ערב חג הפסח כדי שאת ליל הסדר תוכל הילדה כבר לחגוג עם משפחתה. למרות זאת הדגישו השופטים כי הם מעריכים את ההורים שיועדו לאימוץ למרות החלטתם הסופית: "אין בכל האמור לעיל כדי לגרוע מהערכתנו הרבה להורים המיועדים לאימוץ, שנהגו במכלול ברגישות ובאצילות ונותר לנו רק להביע את התקווה שאף להם יימצא בעתיד הקרוב פתרון ראוי", כתבו השופטים בהחלטה.

במהלך ששת החודשים האחרונים, פגשה הילדה את שני הוריה המאמצים בקביעות, פעמיים בשבוע. לפני מספר שבועות החליטה האם לדרוש את בתה חזרה ולהפסיק את הליך ההיכרות עם ההורים המאמצים. בשנת 2009, לאחר שסיימה את הליך השיקום, עברה האם בדיקה בסופה בה התגלו עקבות סמים בגופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק