הסדר טיעון: דרור אלפרון נשלח ל-3 שנים בכלא

יותר מחצי שנה לאחר שהוגש נגדו כתב באישום בגין איומים על בעלי עסקים, אושרה הבוקר עסקת הטיעון בין הפרקליטות לדרור אלפרון - כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2 באינטרנט. על פי ההסדר, הודה אלפרון כי סחט באיומים מספר בעלי עסקים באזור כפר סבא ונשלח לשנתיים ו-10 חודשי מאסר בפועל

דרור אלפרון. 3 שנים בכלא (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה גזר הבוקר שלוש שנות מאסר בפועל על דרור אלפרון, בנו של יעקב אלפרון, שהורשע במסגרת הסדר טיעון בסחיטה באיומים. על הסדר הטיעון המתגבש פורסם לראשונה בחדשות 2 באינטרנט לפני שבועיים.

במסגרת עסקת הטיעון, הודה אלפרון כי סחט מספר בעלי עסקים בקניון G בכפר סבא, ואילץ אותם למסור לו בקבוקי פלסטיק שברשותם למחזור. על פי ההסדר, כתב האישום המתוקן כלל ארבעה סעיפי אישום בהם הודה אלפרון, במקום שבעה כפי שהופיע בכתב האישום המקורי.

"עבירות הסחיטה למיניהן הן עבירות קשות ומכוערות", כתבו השופטים בהחלטתם. "אדם משתלט על רעהו ועל עשייתו באמצעי כוח או הפחדה ועושה בו כחפצו. והקורבן, כנוע ומושפל, חושש לעצמו ולעיתים גם לחייו, ממלא אחר דרישות הסוחט. מעשים כאלה פוגעים באופן ממשי בחברה, במיוחד כאשר אין בכוחם של הנסחטים להתנגד ולסרב לדרישות המופנות אליהם. העבריין מנצל, אפוא, באופן ציני, תחושה זו, כדי להשיג בדרך עבריינית את הכספים, היתרונות או הנכסים בהם הוא חפץ".

"כאשר מתנהל המשפט, אין תימא, אפוא, כי הנסחטים, בבואם אל דוכן העדים, עומדים שם חוששים ונפחדים ולא פעם, אלא פעמים הרבה, מתכחשים לאשר התרחש ואף מתנערים מחובתם לומר אמת, הכל על רקע אותם פחדים שהזכרתי", נכתב עוד בגזר הדין.

"בענישה נגביר את ביטחון הציבור"

"ענישה משמעותית של מאסר בפועל ארוך תוכל, אם כן, לא רק לגמול לעבריין ולהוקיע את מעשיו הכעורים, אלא גם להרתיעו ולהרתיע עבריינים אחרים, לבל יעשו מעשים כאלה", כתבו השופטים. "בענישה כזו יהא גם משום עידוד לציבור והגברת בטחונו, ובמיוחד לשכבות חלשות. אלה יוכלו לדעת, כי העבריינים נענשים ביד קשה, מה שיגביר, במידה מסוימת, את תחושת הביטחון שלהם ויעודד אותם להתלונן בפני הרשויות, אם ייתקלו במעשים שכאלה. זה כללו של דבר".

למרות ההסכם בין סנגוריו של אלפרון לפרקליטות, שררה מחלוקת בדבר העונש שיש להטיל על אלפרון. התביעה ביקשה לגזור על אלפרון 41 חודשי מאסר בפועל, בעוד שהסניגוריה תבקש ריצוי של 31 חודשים בלבד. בסופו של דבר גזר בית המשפט על אלפרון 34 חודשי מאסר.

אהובה אלפרון: "אנחנו עדיין נרדפים"

בחודש יוני האחרון הוגש כתב האישום מגד אלפרון בגין סחיטה באיומים של שבעה בעלי עסקים באזור השרון, כחלק ממעורבותו בעסקי מחזור הבקבוקים.

יחד עם אלפרון הוגשו שני כתבי אישום נוספים נגד "חייליו" של אלפרון, רובי מרקוס ודני טריגר. בפרקליטות מחוז מרכז אומרים כי השלושה דרשו שבעלי המסעדות יעבירו לרשותם בקבוקים למחזור, ולאחר שאחד מהם העז להתלונן איתרה המשטרה את הקורבנות האחרים. 

אמו של דרור, אהובה אלפרון, התראיינה לאחר מעצרו בתכנית "אולפן שישי". "גם ברזל יישבר עם כל מה שעברתי בשנה וחצי האחרונות", הסבירה את ניסיון ההתאבדות שלה. "הניחו לי, אני לא מסוגלת", הוסיפה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק