רק עבודות שירות למתחזה ל"חולת סרטן"

מלי שחם ניצלה פעם אחר פעם את טוב לבם של אנשים כדי להפיל אותם בפח. היא התחזתה לחולת סרטן כדי לקבל תרומות וגנבה כרטיס אשראי מאדם שנהרג בתאונת דרכים, אבל בעקבות הסדר טיעון שנחתם בין הפרקליטות לבין סניגורה - היא תישלח לעבודות שירות בלבד

בית משפט השלום בנצרת גזר היום עונש קל למדי על מלי שחם, אישה שהצליחה להונות לא מעט ידוענים תל אביב כשארגנה לעצמה ערב התרמה לטיפול במחלת הסרטן – מחלה שממנה, כפי שהסתבר מאוחר יותר, היא לא סבלה מעולם.

שחם נשלחה לעבודות שירות ולא תשב מאחורי סורג ובריח אף לא יום אחד, למרות שקורותיה כנוכלת מתוחכמת שניצלה את טוב לבם של רבים החלו עוד הרבה לפני אירוע ההתרמה המפוברק.

העונש הקל הוסכם בין בהסדר הטיעון שנחתם בין הפרקליטות לבין סנגורה של שחם. השופט ג'ורג' אזולאי תקף במילים קשות את מעשיה של שחם, אך קיבל את העסקה שנרקמה בין התביעה לבאי כוחה של הנאשמת.

שחם, תושבת הצפון בת 53, היא אם לארבעה שהתאלמנה פעמיים במהלך חייה. אחריה משתרך עבר פלילי לא קל, אבל יכולת השכנוע שלה אפשרה לה להפיל בפח פעם אחר פעם קורבנות חדשים. בינואר 2007, למשל, השתתפה שחם בטיול פנויים-פנויות. הרכב שנסע לפניה היה מעורב בתאונת דרכים קשה שבה נהרג אדם. לפי כתב האישום שבו היא הודתה, רצה שחם למכונית ובמקום לטפל בפצועים היא נטלה את כרטיס האשראי של ההרוג ויצאה יחד עמו לסבב קניות של ספרים ונעליים. היא אף "שתלה" מכתב בביתו, שבו היא טענה כי ההרוג – למעשה – חייב לה אלפי שקלים.

"אז אמרתי שאני חולה בסרטן. פשע נוראי"

למרות העונש המקל שנגזר עליה, התקשתה המתחזה הסדרתית להביע חרטה כלשהי על מעשיה. בבית המשפט היא הסבירה: "הייתי במצוקה כספית מאוד קשה. התביישתי להגיד שאין לי אוכל בבית, אז אמרתי שאני חולה בסרטן. פשע נוראי", היא הטיחה בנימה צינית.

"עדיין המצב נשאר שאין לי כסף ורע לי. קשה לי כי אין לי איך לפרנס את הילדים שלי. היו לי שלוש שנים קשות מאוד. את העונש שלי כבר קיבלתי".

עורך דינה, יובל זמר, הסביר כי "הבושה היוותה מרכיב מרכזי מאוד בתיק הזה. במקום לבוא ולומר את האמת שקשה לה ושהיא קורסת מבחינה כלכלית, היא אמרה שהיא חולת סרטן". 

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק