לא ישונה עונשו של דורס שחר גרינשפן

לאחר מאבק ציבורי נרחב הודיע פרקליט המדינה משה לדור כי אין אפשרות לשנות את עונשו של דורס הילדה שחר גרינשפן. במכתב שהעביר לבני משפחתה כתב: "אין זה אפשרי לצערי להגיש ערעור על גזר הדין". בתגובה אמר אביה של שחר: "המדינה מפקירה אותנו ומוכיחה כי היא לא מסוגלת לדאוג לאזרחים שלה"

מכה למאבק משפחת גרינשפן: פרקליט המדינה משה לדור הודיע אתמול למשפחתה של שחר גרינשפן שנפצעה קשה בתאונה, כי לא יוכל לשנות את גזר הדין שניתן לנהג הדורס, כך מדווח הבוקר עיתון "מעריב".

במכתב שהעביר לבני המשפחה כתב לדור: "כי הגם שברור לנו כבר עתה כי הסדר הטיעון היה שגוי ביותר, נראה כי נסיבות העניין ועל פי הדין כיום, אין זה אפשרי לצערי להגיש ערעור על גזר הדין". עוד ציין לדור כי נערכה בדיקה מקיפה של התיק שכללה את חקירתו של הדורס ואת הסדר הטיעון שנחתם עימו. בנוסף כתב כי "עולה צורך לרענן הנחיות ונהלי עבודה באגף התביעות של המשטרה, בייחוד בכל הנוגע להסדרי טיעון".

"צר לי כי אינני יכול להיות איש בשורות עבורכם", ציין פרקליט המדינה בסוף המכתבה והוסיף: "אך אני מקווה כי תמצאו גם מעט נחמה בכך שבזכות מאמציכם ניתן לצפות כי מקרים מסוג זה לא יישנו עוד".

"המדינה מפקירה אותנו"

למרות הודעתו של לדור, משפחת גרינשפן מבטיחה כי תמשיך להיאבק על העמדתו של הנהג הדורס מרק פטריק ל"משפט צדק". אביה של שחר הוסיף: "אמשיך בכל כוחי כדי להביא את האיש הזה לדין". עוד הדגיש: "המדינה מפקירה אותנו ומוכיחה כי היא לא מסוגלת לדאוג לאזרחים שלה".

תאונת הדרכים בה נפצעה שחר אירעה בדצמבר 2009. שחר, שהיתה בת 13 נדרסה על ידי פטריק בזמן שעמדה על אי תנועה. בעקבות התאונה נותרה שחר משותקת ברוב חלקי גופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק