פיצוי לילד שאיבד אשך בניתוח: חצי מיליון שקל

בית המשפט המחוזי בבאר שבע קבע היום פיצוי עתק לילד בן 9 כיום, אשר עבר ניתוח דחוף באשכיו כשהיה תינוק. "גישה ניתוחית שגויה" גרמה לפגיעה בכלי דם ובכריתת אחד האשכים שלו. "הוא מתבייש להתפשט ליד חבריו, יש לכך השפעות חברתיות", סיפר עורך הדין שמייצג את משפחתו של הילד. היום הוכרע: הוא יפוצה

ניתוח. אילוסטרציה (AP)

פיצוי עתק על אובדן אשך: בית המשפט המחוזי בבאר שבע קבע היום כי משפחתו של ילד בן 9, שכשהיה בן שנה איבד את אחד מאשכיו בניתוח בקע, תפוצה ב-550 אלף שקלים.

הילד, שהיה אז תינוק, הובא לבית החולים כשהוא סובל מכאבים עזים. האבחנה הייתה "תסביב של האשך" והוא נותח בדחיפות. עורך הדין גדעון פנר, שייצג את המשפחה, הסביר לחדשות 2 באינטרנט כי "הדרך הנכונה הייתה ניתוח דרך שק האשכים, אך הם פתחו באזור המפשעה ומכיוון שהיה מדובר בתינוק ומדובר בפעולה עדינה ומסוכנת, במהלך הניתוח הם פגעו בכלי הדם והאשך נפגע ללא הופכין".

המשפחה הגישה במהלך המשפט חוות דעת שהאשימה את קופת חולים כללית ברשלנות רפואית. הקופה הגישה חוות דעת מטעמה ובית המשפט מינה מומחה מטעמו - שתמך בעמדת "כללית", אך הודה לבסוף שהגישה הניתוחית הייתה שגויה.

הוריו של הילד, כך מספר עו"ד פנר, "הגיבו בסיפוק" על החלטת בית המשפט. "הם הביאו ילד לעולם עם שני אשכים ויצאו עם ילד שמתבייש בעובדה שיש לו אשך אחד, הוא מתבייש להתפשט ליד חבריו, יש לכך השפעות חברתיות". לאחר הניתוח אך נפסקו לילד אחוזי נכות ונכות פסיכיאטרית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק