אושר הסדר הטיעון עם האחים סודמי: הורשעו בהריגת לאון קלנטרוב

התאומים הפדופילים נאור ואדיר מבני עי"ש ירצו 19 ו-22 שנות מאסר, אחרי שבמסגרת העסקה בין הפרקליטות לבין סנגורם הוחלט למחוק את עבירת הרצח שיוחסה להם. הסיבה: "קשיים ראייתיים"

כפי שנחשף לראשונה במהדורה המרכזית של חדשות 2, קיבל היום בית המשפט המחוזי בפתח תקווה הסדר טיעון שנחתם בין הפרקליטות לבין התאומים אדיר ונאור סודמי, שהואשמו תחילה ברצח הילד לאון קלטנרוב בבני עי"ש, לפני כשנה וחצי.

בהתאם לפרטים שסוכמו בעסקה, נמחקה עבירת הרצח שיוחסה לשניים בכתב האישום המקורי והם הורשעו במקומה בהריגה. בעקבות זאת, יישלח אדיר סודמי ל-19 שנות מאסר ואילו אחיו נאור ירצה 22 שנים מאחורי סורג ובריח.

"בבסיסו של ההסדר כמובן עומדים קשיים ראייתיים שמצויים בתיק הזה ויפורטו בהמשך", הסבירה התובעת בתיק, עו"ד נורית קורנהאוזר.

"נפגשנו עם משפחת המנוח ועם עורך דינם, פרסנו לפניהם את הקשיים ואת השיקולים שעומדים בבסיסו של ההסדר ושקלנו בכובד ראש את עמדתם המובנת לגמרי, עקב הטרגדיה הקשה שעברו. לבנו איתם, אך יחד עם זאת, למרות הקשיים הראייתיים - מדובר בהסדר שמבטיח את הרחקתם של הנאשמים למשך שנות מאסר ארוכות".

הקשיים שעמם נאלצה התביעה להתמודד נוגעים, בין היתר, לעובדה שבדיקה העלתה כי קלנטרוב סבל ממחלה קשה ובנוסף קשה היה להוכיח כי האחים ביצעו הרצח ביחד. כמו כן, מאחר שמדובר בתאומים זהים, כך גם הדימיון הרב במטען ה-DNA שלהם, מה שהקשה על זיהוי המטען הגנטי שאותר בגופתו של הקורבן".

"כלאו את קלנטרוב בביתם והפשיטו אותו"

על פי כתב האישום הישן, בתאריך ה-31.12.09 פגשו האחים את קלנטרוב ז"ל, והציעו לו לבוא לביתם. כשהגיעו למקום אימם של החשודים ישנה שנת צהריים בחדרה. האחים הכניסו את קלנטרוב לחדר השינה שלהם, שם על פי האישום תקפו אותו.

האחים הפשיטו את קלנטרוב, על פי כתב האישום, ביצעו בו מעשים מגונים והגיעו לפורקן מיני. על פי האישומים מיד אחר כך חסמו השניים את פיו ונחיריו של לאון וחנקו אותו למוות. האחים לפפו שקיות ניילון סביב גופו וראשו וכיסו אותו בציפת כרית. כתב האישום מספר כי לאחר מכן הכניסו את גופתו של הילד לארגז המצעים מתחת לאחת המיטות בחדרם.

רצח הילד לאון קלנטרוב - סיקור מיוחד:

המשטרה: האחים סודמי ביצעו את הרצח יחד

אביו של הילד שנרצח: "אמרנו לילד לא ללכת אליהם בשום אופן"

דוח הנתיחה של בן ה-7 מגלה: לאון לא נאנס לפני שנחנק למוות

האם ביה"ס ידע על מעשי "האחים הפדופילים" ולא דיווח?

מנהלת ביה"ס מכחישה: לא היו תלונות נגד "האחים הפדופילים"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק