אישום: ניסו להשתלט על נכסיו של האוליגרך שנעלם

חקירת היעלמותו של אלכסיי זכרנקו נמשכת ברוסיה, אבל בארץ הוגשו כתבי אישום נגד שלושה בני אדם, בהם עורך דין, שלפיהם ניסו להשתלט על נכסי האיש שנראה לאחרונה ב-2009

הפרקליטות הגישה הבוקר לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד נסים דגדלטי, אלינה מלר ונאשם נוסף, עורך דין במקצועו ששמו נאסר לפרסום, המייחס להם עבירות של קשירת קשר להשתלטות על נכסיו של האוליגרך הרוסי אלכסיי זכרנקו, שעקבותיו נעלמו באוגוסט 2009.

חקירת הרצח של איש העסקים נמשכת גם בימים אלה ברוסיה. ב-4 באוגוסט 2009 נמצאה מכוניתו של זכרנקו נטושה בפרבר של העיר סנט פטרבורג. טרם היעלמותו ביקר זכרנקו בישראל כמה פעמים, בין היתר כדי לבחון אפשרות לקדם את עסקיו בארץ.

במהלך שהייתו הכיר זכרנקו את הנאשמים, ובין הצדדים נרקמו יחסי ידידות. עם דגדלטי שקל האוליגרך אפשרות לשיתוף פעולה עסקי. בכתב האישום נטען כי קודם להיעלמותו של זכרנקו, קשרו הנאשמים קשר לביצוע זיוף ומרמה שנועד להביא לכך שהם יקבלו לידיהם נכסים בבעלותו.

בין היתר, מפרט כתב האישום כי הם זייפו ייפוי כוח בלתי חוזר, שבו הורה לכאורה זכרנקו לאפשר לדגדלטי לבצע בשמו פעולות רבות מסוגים שונים. בפרקליטות טענו כי דגדלטי פיתה את זכרנקו באמצעות מלר לכונן עמו קשרים עסקיים ולהורות לתת לו זכות מורשה חתימה בחשבונותיו.

"לאחר היעלמותו של זכרנקו ניצלו הנאשמים את עובדת היעדרותו, כמו גם את התשתית הבנקאית והתאגידית שהוקמה עובר לה, לשם ביצוע עבירות שמטרתן השתלטות על נכסיו", מפרט כתב האישום. "כתוצאה ממעשיהם, קיבל דגדלטי לידיו חלק מנכסיו של זכרנקו בשווי מיליוני שקלים".

בין הנכסים שעליהם השתלט דגדלטי לפי כתב האישום גם מסעדה ברחוב מונטיפיורי בתל אביב. הנאשמים אף הבריחו את נכסיה של החברה שבבעלות איש העסקים הרוסי. לפי כתב האישום, מדובר בסכום של כ-30.3 מיליון שקלים שהועברו מחשבון החברה לחשבון בנק בשוויץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק