סוף לפרשת בר-לב: היועמ"ש סגר את תיק החקירה

במסגרת סיכום בין המתלוננת, ד"ר אורלי אינס, לבין המועמד לשעבר למפכ"ל המשטרה - הודה האחרון שהטריד אותה מינית ולפיכך לא יועמד לדין פלילי: "הוא קיבל אחריות מלאה על התנהגותו הבלתי ראויה בהקשר המיני"

חודשים ספורים אחרי ההמלצה להגיש כתב אישום חמור נגד מי שהיה מועמד לתפקיד מפכ"ל המשטרה, הודיע היום היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, על סגירת תיק החקירה נגד ניצב אורי בר-לב.

לפני כשבוע פורסם בחדשות 2 כי בין בר-לב לבין המתלוננת, ד"ר אורלי אינס, הושגה הסכמה על הסדר טיעון שלפיו יודה הניצב בכך שהטריד אותה מינית, יינזף בהליך משמעתי ויפרוש משורות המשטרה מבלי שיועמד לדין פלילי.

"בחקירת מח"ש נאספו ראיות מספיקות לכאורה להוכחת עבירה של הטרדה מינית שביצע ניצב אורי בר-לב בד"ר אורלי אינס, התומכות באמינות גרסתה", נכתב בהודעתו של וינשטיין. "בהליך קבלת ההחלטות בפרשה, עוד טרם זומן לשימוע, פנה ניצב אורי בר-לב באמצעות באי כוחו וביקש, כלשונו, לקבל אחריות מלאה על התנהגותו הבלתי ראויה בהקשר המיני כלפיה ולהביע צער על הפגיעה בשמה הטוב, כפועל יוצא מפרסומים שונים שליוו את הפרשה".

על יישום ההסדר בין הצדדים, נכתב בהודעת היועץ המשפטי כי "כביטוי לנטילת אחריותו זו, בקש ניצב בר-לב להתנצל בפני ד"ר אינס. בהתאם, הוא הודיע שהחליט לפרוש ממשטרת ישראל".

בשל שביעות רצונם של שני הצדדים מהסיכום שהושג, הסביר וינשטיין כי "לאחר שדבר הפנייה ועיקריה הוצגו לד"ר אינס ובאות כוחה, והן הביעו את עמדתן בעניין, החליט היועץ המשפטי לממשלה - על פי המלצת מח"ש והעמדה שגובשה בפרקליטות - כי לנוכח טיב המעשים ומכלול נסיבות העניין על היבטיו הציבוריים, האישיים והמשפטיים, אין עוד הצדקה למיצוי ההליכים בפרשה זו, והורה הערב על סגירת התיק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק