זוועה בצפון: חטף ילדה בת 8 ותקף אותה מינית

בית המשפט המחוזי בחיפה התיר לפרסם את גזר דינו של גבר שנשלח ל-10 שנות מאסר, אחרי שהכניס לרכבו בכוח ילדה ששחקה עם חברתה ואז ביצע בה מעשים מגונים. בזכות תושייתה, היא הצליחה להערים עליו ולהימלט

התנפל על הקורבן באמצע הרחוב. אילוסטרציה (shutterstock)

גבר מאזור הצפון חטף ילדה בת 8, תקף אותה מינית ויישלח ל-10 שנות מאסר בפועל - כך התיר לפרסום לפני זמן קצר בית המשפט המחוזי בחיפה. האירוע שבגינו הורשע האיש התרחש באוגוסט אשתקד, כשפגש בילדה משחקת יחד עם חברתה ביישוב מגוריה. לפי גזר הדין, החל האיש לעקוב אחר השתיים ופתח בשיחה עמן, שבמהלכה הצליח לשכנע אחת מהן להיכנס למכוניתו – שם ביצע בה את זממו.

"המתלוננת ירדה מאופניה, ניגשה לרכבו ואז אחז הנאשם בידה ומשך אותה פנימה בחוזקה, תוך שהוא אומר לה שייקח אותה לביתה ואחר כך יבוא לקחת את אופניה. המתלוננת, בהאמינה לו, נסעה עמו ברכבו ברחבי היישוב והצביעה על ביתה", מפרט גזר הדין. "משהגיעו סמוך לו היא ביקשה שיעצור וייתן לה לרדת.  אולם הנאשם לא נענה לבקשתה, והמשיך בנסיעתו אל מחוץ ליישוב לכיוון בית העלמין של חדרה".

בהמשך, מתוארים ניסיונותיה קורעי הלב של הילדה לגרום לתוקף להניח לה – אך ללא הועיל: "משהבינה כי הנאשם לא מתכוון להביאה לביתה, החלה לבכות ולבקש כי יחזירה לשם. הוא המשיך בנסיעתו ובהמשך ניסה לבצע בה מעשה סדום, ביצע בה מעשים מגונים ותקף אותה".

למרות מסכת הזוועות, גילתה הילדה תושייה שבזכותה הצליחה לחמוק מבין מלתעותיו של האיש. "המתלוננת החליטה להערים על הנאשם ולומר לו שהיא מסכימה לעשות מה שיגיד לה, ואז - כשהרפה ממנה - התרווח בכיסא הנהג תוך שהוא משכיב אותו. בעודו עושה זאת, הצליחה המתלוננת לפתוח את דלת הרכב ולברוח - כשהיא ערומה לחלוטין - לבית העלמין הסמוך".

לפני התקיפה: הנאשם הפסיק ליטול את התרופה הפסיכיאטרית

מתסקיר הקורבן שנערך לילדה עלה כי בעקבות החוויה הקשה שעברה, היא זקוקה לטיפול פסיכולוגי אינטנסיבי וארוך טווח. נוסף על כך, צוין כי אמה זקוקה לטיפול ולהדרכה כדי שתוכל לסייע לה ולתמוך בה.

הנאשם מוכר כסובל מבעיות נפשיות החל מ-2000, אז אושפז בניגוד לרצונו כשהיה במצב פסיכוטי. למרות שהופנה לטיפול פסיכיאטרי, בחר שלא לקבל אותו וחודשים לפני שתקף את הילדה הפסיק על דעת עצמו ליטול גלולות. בדיקה פסיכו-דיאגנוסטית שנערכה לו הצביעה על הפרעת אישיות: "הנאשם הוא בעל רקע עשיר של שימוש במגוון סמים ואלכוהול שאליהם הוא מכור".

עונשו של האיש נגזר במסגרת הסדר טיעון. פרט ל-10 שנות המאסר, הוטלו עליו שנתיים מאסר על תנאי וכן הוא יחויב לפצות את המתלוננת ב-25 אלף שקלים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק