בעקבות המלצת השופטת: גביזון משך את עתירתו מבג"ץ

הרכב שופטי בית משפט העליון בראשות דורית ביניש, ענה היום לעתירה של גונדר אלי גביזון נגד ביטול מינויו לתפקיד נציב שירות בתי הסוהר. "ניתן לעצור כעת ולשמור על כבודו של העותר", אמרה השופטת חיות במהלך הדיון. . "לפעמים יש חכמה גם בלא להגיש עתירות – או למשוך אותן בזמן הנכון"

בג"ץ המליץ היום לניצב אלי גביזון, שעתר נגד מינויו לנציבות שירות בתי הסוהר, למשוך את עתירתו - זמן קצר לאחר מכן גביזון אכן משך את העתירה.

בהודעה משותפת של הפרקליטות ושל עורכי דינו של אלי גביזון נאמר:"ההחלטה המשותפת של שני הצדדים היא כי לא קיימת עילה שבדין לפסילתו של גונדר גביזון מלשמש כנציב שירות בתי הסוהר, אלא מדובר בהפסקת הליכי מינוי כדין של השר לביטחון פנים. בהתאם לעצת בית המשפט הנכבד מושך העותר את עתירתו".

נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש רמזה בבוטות לגביזון כי כדאי לו למשוך את העתירה נגד מינויו, וציינה בין היתר בדיון כי בדיקת הפוליגרף העצמאית שעבר ובה התברר כי הוא דובר אמת - "היא דבר בעייתי".

"מה אדוני רוצה, שנורה לשר לבטל את ההחלטה?", תהתה ביניש במהלך הדיון. "לפעמים יש חכמה גם בלא להגיש עתירות - או למשוך אותן בזמן הנכון". בהמשך אמרה השופטת חיות: "ניתן לעצור כעת ולשמור על כבודו של העותר".

נציגת המדינה בפרשה אמרה במהלך הדיון: "אני לא חושבת שניתן לכפות על שר בישראל את ההחלטה הזו - הדבר נתון לשיקול דעתו של השר. השר הפעיל את שיקול דעתו ואני לא רואה שום אפשרות להכריח את השר להמשיך בתהליך המינוי.

המינוי בוטל בעקבות תלונות אנונימיות

בשבוע שעבר החליט גונדר אלי גביזון כי בכוונתו לעתור לבג"ץ, לאחר שמועמדותו לתפקיד נציב שירות בתי הסוהר בוטלה. הסיבה לביטול המינוי הייתה תלונות אנונימיות שהתקבלו נגדו.

רק לפני כמה שבועות הודיע השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' כי בחר בגביזון לתפקיד נציב השב"ס וטען כי הוא האדם המתאים ביותר לתפקיד. טרם הבחירה בדקה את המינוי ועדה במשרד לביטחון הפנים ומצאה את גביזון ראוי, זאת למרות תלונות אנונימיות שהתקבלו נגדו.

לאחר ההודעה על בחירתו לתפקיד עבר אישור מינויו לוועדת טירקל למינוי בכירים, אולם הוועדה בחרה להעביר את התיק לבדיקת היועץ המשפטי לממשלה. במטרה לבדוק את האמת מאחורי התלונות שלח היועץ המשפטי את גביזון לבדיקת פוליגרף במכון פרטי, ובמהלך הבדיקה הוא נמצא דובר שקר בשתי שאלות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק