תיק בר לב: השאלות הפתוחות

כשהתפוצצה פרשת בר לב, ופרטיה החלו להיחשף, הצטיירה תמונה ברורה: ניצב אורי בר לב יואשם לכל הפחות במעשה מגונה. אולם, עם חלוף הזמן, הלך והתגמד כתב האישום עד שנעלם, והפך לבקשה להתנצלות פומבית. טור מיוחד של הכתב לענייני משפט של חדשות 2

יותר מהכל המחלקה לחקירת שוטרים חייבת לנו ,לציבור, הסברים. הם ניהלו חקירה נגד ניצב אורי בר לב, גם בחשד לביצוע מעשה אונס. הם גבו עדויות רבות ,בדקו בפוליגרף את המתלוננת, ד"ר אורלי אינס, את בר לב ואת המתלוננת על אונס. אינס נמצאה דוברת אמת. עם הבדיקה של בר לב, כך פורסם, היו בעיות.

בתום החקירה, פרסמה מח"ש את המלצותיה. את תיק האונס סגרו, אך בעניין בר לב, המליצו להגיש כתב אישום חמור על נסיון לביצוע מעשה מגונה בכוח. המלצת מח"ש בעניין ד"ר אינס לא הפתיעה איש. לא הייתה כאן מילה כנגד מילה, מצב די שכיח בתיקי עבירות מין. היה לחוקרים הרבה מעבר לזה נגד ניצב בר לב.

אינס, כבר כתבנו, נמצאה דוברת אמת בפוליגרף. ראש עריית אילת העיד כי למחרת סיפרה לו, נסערת, על התנהגותו האיומה של מי שהיה מפקד המחוז הדרומי. גם כמה מחברותיה של אינס העידו כי אינס נשמעה אחרי אותו הלילה נסערת, אפילו מבועתת. אינס העידה כי בר לב טילפן אליה פעמים רבות מאוד באותו הלילה. בדיקת השיחות הנכנסות לסלולרי שלה אישרה את טענותיה.

בר לב לא לוקח שום אחריות

גם בר לב עצמו לא הכחיש, לא את העובדה שהפיל את אינס כשהיה שיכור על הדשא באילת לא את העובדה שניסה לחבק אותה ולא את הטלפונים הרבים שטילפן אליה באותו הלילה. עד כדי כך התיק נראה למח"ש חזק, שראש המחלקה הרצל שבירו, הדגיש בראיונות פרישה שקיים, כי חוקריו מצאו ראיות חד משמעיות לעברות פליליות שביצע בר לב.

והנה, חלפו כמה חודשים, ומח"ש עסוק בימים אלה בגישור בין אינס לניצב בר לב. אני כבר ממתין להודעת דובר משרד המשפטים שידגיש בוודאי כי לקיחת האחריות היא מה שהנחה את מח"ש בבואם לסגור את התיק. אורי בר לב, וזאת יודע כל מי ששוחח איתו, מאז התפוצצה ההפרשה לא לוקח כל אחריות. להיפך, הוא ואנשיו הפיצו שמועות מרושעות על התנהלותה של ד"ר אינס. היו שאמרו כי הוא שוקל בכלל לתבוע אותה תביעה אזרחית על הרס הקריירה המשטרתית המפוארת שלו.

אינס לעומת זאת, שנראתה בתחילת הדרך נחושה מאוד, נכנעה. עכשיו מנסים אנשי יחסי הציבור שלה ופרקליטיה להציג מצג שווא, לפיו היא עדיין נלחמת. למעשה, ברגע שהסכימה להחלטה שלא יוגש נגד בר לב כתב אישום, הוויכוח התגמד לכדי נוסח ההתנצלות, היקפה ואופן פרסומה. התנצלות כנה, ברור לכולם, היא לא תהיה.

ברור ששוב לא נקבל הסברים מהפרקליטות על דרך קבלת ההחלטות ועל הסיבה שבה החליטו לגנוז את ההמלצות של עצמם ולהתקפל. לפחות דבר אחד טוב יצא מהפרשה הזאת: ניצב שלא היה ראוי להיות ניצב לפחות לא הפך למפכ"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק