העליון דחה את ערעורה של האם שהטביעה את בנה בים

כמעט שלוש שנים אחרי שהטביעה בחוף בת ים את בנה אלון, דחו השופטים את ערעורה של האם שהורשעה בהריגה ונשלחה לשמונה שנות מאסר: "נטילת חיי אדם בידי זולתו היא מראשית האנושות עבירה בדרגת חומרה גבוהה"

בית המשפט העליון דחה היום את הערעור שהגישה אולגה בוריסוב, שהטביעה למוות את בנה אלון לפני כשלוש שנים בחוף בת ים. בוריסוב הורשעה בהריגה, ובמסגרת הסדר טיעון נגזרו עליה שמונה שנות מאסר.

השופט אליקים רובינשטיין כתב בהחלטתו: "נטילת חיי אדם בידי זולתו היא מראשית האנושות עבירה בדרגת חומרה גבוהה, וכל המוסיף גורע. בשקלול כל הגורמים, לא ראיתי בפסק דינו של בית המשפט קמא פגם המצדיק התערבותנו".

על נסיבות המקרה, כתב השופט רובינשטיין כי "ככל שהמדובר בתפקידם של בתי המשפט, אין מקום להקלה בעונש לנוכח נטילת חיי הילד באופן מכוון, כמובן על לא עוול, על ידי כבישתו במים בלא שיוכל לעלות משם - גם אם מתוך מחשבה מעוותת וטרגית לכל הנוגעים בדבר. מידת הדין ומידת הרחמים משמשים בנו בערבוביה, אך גם שילובן אינו מגיע לדרגה של עילת התערבות בעונש".

הסיבה שהביאה להרשעתה של בוריסוב בהריגה ולא ברצח בנה הייתה מצבה הנפשי הקשה וכן שהוכר כי היא סובלת מבעיות נפשיות רבות על ידי גורמים רבים שבדקו אותה במהלך המשפט.

שופטת המחוזי נורית אחיטוב, שגזרה את דינה של בוריסוב, כתבה בהחלטתה כי "דמיו של הילד זועקים מן הים, קטילתו לא מזר אלא מאמו הורתו. בשמונה שנים יש הקלה בעונש, אך אין זה סותר את הכלל".

אלון צעק שקר לו, אך אמו הייתה נחושה להטביע אותו

ב-29 באוגוסט, בסביבות 1:00 בלילה, לקחה בוריסוב את בנה בזרועותיה כשהוא ישן, ונכנסה אל תוך מעמקי הים. כשנכנסו לים התעורר הבן והתלונן שקר לו, אך האם המשיכה לצעוד אל תוך המים.

משחשה הנאשמת כי הם מצויים במעמקי הים, במקום בו לא יוכל הילד להציל עצמו מפני טביעה בשל מימדי גופו ובשל גובה הגלים, עזבה בוריסוב את ידו של המנוח, וגרמה לו לטבוע ולמות. מיד לאחר מכן היא יצאה מהים.

"הגענו להסדר אחרי משא ומתן קשה", הסביר בעבר גורם בפרקליטות את ההחלטה שלא להאשים את בוריסוב ברצח. "מדובר בתיק לא רגיל. היה קושי להבין את המניע לרצח. בנוסף, אין עוררין על מצבה הנפשי הקשה של הנאשמת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק