הסדר טיעון עם אחיה של שולה זקן

יורם קארשי יודה בביהמ"ש בעבירות המיוחסות לו במסגרת הסדר טיעון שנחתם עמו, כך פורסם הערב לראשונה במהדורה המרכזית. הסדר הטיעון לא כולל סיכום באשר לעונש שיגזור על קארשי בית המשפט והוא צפוי לסבך קשות את אחותו, שולה זקן

הסדר טיעון נוספת בפרשת רשות המסים - הפעם עם אחיה של שולה זקן, בכיר הרשות יורם קארשי. מחר יוצג ההסדר בפני בית משפט, במסגרתו יודה קארשי בשורה של עבירות, ובראשן מתן שוחד לבכיר ברשות המסים, סיוע במתן שוחד לג'קי מצא, דאז מנהל הרשות, ועבירות של שידול להפרת אמונים.

במסגרת הסדר הטיעון לא סוכם על העונש שיגזור בית המשפט על קארשי. המחלקה הכלכלית בפרקליטות צפויה לדרוש מבית המשפט להטיל על קארשי מאסר בפועל ואילו סנגוריו יבקשו מאסר על תנאי.

חתימתו של קארשי על הסדר הטיעון מסבכת את אחותו בפרשה, שכן במסגרת הסדר הטיעון יתאר קארשי כיצד ניצל את אחותו ואיך היא השפיעה במסגרת התפקיד שבו נשאה כדי לקדם את האינטרסים שלו.

זקן העידה: "איבדתי את התמימות"

במסגרת כתב האישום נאשם קארשי כי הפעיל קשרים טובת בחירתו של מצא למנהל רשות המסים. תמורה, נטען, לאחר מינוי מצא הם השפיעו עליו בנושא מינויים ברשות וסייעו לקדם גורמים ברשות.

נזכיר כי במסגרת הפרשה מואשמת שולה זקן, לשעבר ראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, כי ניצלה את מעמדה כדי לקדם את ענייניו של אחיה ברשות.

במהלך עדותה בחודש נובמבר האחרון בבית המשפט אמרה זקן: "איבדתי את תמימותי בעקבות הפרשה, יורם קארשי, אחי האהוב, שיתפתי אותו בכל. יש לי טראומה מפרשת רשות המסים. ישבתי בבית שנה סתם, ליבי נשבר ממה שעשו עם שיחות תמימות שלי".

עוד אמרה זקן בדמעות: "נשבר לי הלב ממה שעשו לאחי. כואב לי לראות כאן את ג'קי מצא. חיברתי את אחי עם יד ימינו של לב לבייב, עם מזכירתו של זיסר וסייעתי בקשר שלו עם אקירוב".

מצא התייצב מוקדם בכלאו

ראש רשות המסים לשעבר ג'קי מצא, שהורשע לפני כחודש לפי הודאתו במסגרת הסדר טיעון, בסיוע לשוחד וב-5 עבירות של הפרת אמונים, התייצב בשבוע שעבר בבית הכלא חרמון שבצפון, והתחיל לרצות את העונש של שנת מאסר בפועל שגזר עליו בית המשפט המחוזי בפתח-תקווה.

השבוע הודיע מצא לבית המשפט העליון כי הוא מוותר על בקשתו לעכב את תחילת ריצוי שנת המאסר שנגזרה עליו, ובמקביל ביקש משופטי העליון לזרז את הדיון בערעורו.

בשבוע שעבר עירער מצא, באמצעות עו"ד נבות תל-צור, על העונש שגזר עליו שופט המחוזי בפתח-תקווה, זכריה כספי, של שנת מאסר בפועל ושנת מאסר על-תנאי, בעקבות הודאתו בהסדר הטיעון.

"החלטתו של מצא מהווה המשך ישיר להתנהלותו הממלכתית מאז פרוץ החקירה ועד היום", מסר אז עו"ד תל-צור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק