מאסר ממושך לעובד זר שתקף את חברו במצ'טה וקטע את כף ידו

אזרח תאילנד נשלח לשש שנות מאסר וחצי אחרי שהודה והורשע כי כשהיה בגילופין, תקף את חברו באמצעות להב חד וגרם לקטיעת כף ידו. השופטת: "מעשה אלימות ברוטאלי"

הכה את חברו וקטע את כף ידו. אילוסטרציה (getty)

סיטיפאן בן נוינופה, עובד זר מתאילנד, נשלח היום לשש שנות מאסר וחצי אחרי שהודה והורשע שבעת שהיה שיכור, תקף את אחד מחבריו לעבודה בקיבוץ יהל שבערבה בראשו ובידו באמצעות סכין מצ'טה ששימשה אותו בעבודה החקלאית. מעוצמת הפגיעה, גרם הנאשם לקטיעת כף ידו הימנית של חברו וכן לחתכים בקרקפת ומאחורי אוזניו. אחרי האירוע נמלט הנאשם מאימת רשויות החוק, והוא אותר רק כעבור חודשיים.

הפצוע נאלץ להעביר תקופה ארוכה בבית חולים, שם עבר ניתוח לחיבור כף היד והליכי שיקום שונים, שגם בסופם הוא נותר סובל מנכות וממוגבלויות שונות. 

השופטת טלי חיימוביץ' מבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתבה בהחלטתה כי "מעשיו של הנאשם קשים וחמורים. הוא נטל כלי נשק רב עוצמה והכה את המתלונן עד לכריתת כף ידו. נקל לשער מה היה קורה אילו לא היה המתלונן מניף את ידו על מנת להגן על ראשו".

את התנהגותו הגדירה השופטת "מעשה אלימות ברוטאלי שאך בנס לא הסתיים בתוצאות חמורות יותר. למרות שכף ידו של המתלונן חוברה בחזרה לגופו הוא נותר נכה. הוא אינו כשיר לעבודה גופנית חקלאית וככל הנראה גם לא יהיה בעתיד, עקב נכות והגבלה מהותית בתפקוד היד". פרט לתקופה הממושכת שירצה האיש מאחורי סורג ובריח, גזרה עליו השופטת גם עונש מאסר על תנאי למשך שנתיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק