צפו: עימות בין פעילי ימין לזועבי

דיון בג"ץ בנוגע לעתירת ח"כ חנין זועבי על שלילת זכויותיה הפרלמנטריות לא עבר בשקט. פעילי ימין שהגיעו לאולם החלו להתעמת עם זועבי בתוך אולם הדיונים. איתמר בן גביר קרא לעברה: "מחבלת, תחזרי לקדאפי"

עימות נרשם בבית המשפט העליון, רגעים לפני פתיחת הדיון בעתירתה של ח"כ חנין זועבי בעניין שלילת זכויותיה בפרלמנטריות. פעיל הימין איתמר בן גביר שהגיע למקום קרא לעבר זועבי: "מחבלת, תחזרי לקדאפי".

חילופי הדברים בין ח"כ זועבי ממפלגת בל"ד לבין פעילי ימין שהגיעו למקום התרחשו בתוך אולם הדיונים. בן גביר כינה את זועבי "מחבלת" ואמר לה: "קדאפי מחכה לך, תחזרי ללוב". בתגובה לקריאות ענתה חברת הכנסת "אני מרגישה הכי נוח במולדת שלי".

לאחר שהתחיל הדיון נרגעו הרוחות. במהלך חילופי הדברים השופטים פנו לנציג המדינה אייל ינון ושאלו אותו מדוע היועץ המשפטי לממשלה לא התייצב בדיון כדי להסביר את אמירתו כי השתתפות במשט היא "מעשה לא ראוי".

בנוסף ציינו השופטים כי הם שוקלים האם לקיים את הדיון בהרכב מורחב, מכיוון שמדובר בסוגיה עמוקה וכבדה.

בחודש יולי האחרון שללה הכנסת את זכויותיה של זועבי, בעקבות השתתפותה במשט הטורקי על ספינת ה"מרמרה". בעקבות ההחלטה בוטלה זכות היתר שלה לצאת מהמדינה, נלקח ממנה הדרכון הדיפלומטי ונשללה השתתפות המדינה בהוצאות משפטיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק