בג"ץ למדינה: קבלו את הסדר הטיעון עם הנאשם ברצח אביב אילוז

שופטי העליון הפכו את החלטת פרקליט המדינה משה לדור, שחזר בו מהעסקה עם יחיא טורק - לפיה יישלח ל-15 שנות מאסר ולא יורשע ברצח הפעוט אביב אילוז: "אין לאפשר לתביעה לחזור בה מן ההסדר. המדינה לא עמדה בנטל זה"

שופטי העליון נגד פרקליט המדינה: בג"ץ הורה היום לקבל את הסדר הטיעון שנחתם עם יחיא טורק, שנאשם ברצח הפעוט אביב אילוז ב-1999, למרות התנגדותו של משה לדור למהלך. במסגרת העסקה סוכם כי טורק יורשע בעבירת סיוע לרצח ויישלח ל-15 שנות מאסר, אולם ברגע האחרון החליט פרקליט המדינה לחזור בו מההצעה וביטל את ההסדר.

בעקבות כך, עתר טורק לבג"ץ - שם התקבלה הבוקר עתירתו. "מעיון בתגובת המדינה לעתירה הנוכחית עולה כי לפני מתן החלטתו של פרקליט המדינה לא היו נסיבות חדשות שלא היו בעת חתימת ההסדר", כתבו השופטים מרים נאור, יורם דנציגר וניל הנדל.

אביב אילוז נרצח בעת שישב במכוניתו של אביו, אשר. מטען חבלה שהוצמד לרכב התפוצץ והרג אותו. בהמשך הנימוקים לקבלת עתירתו של טורק, כתבו השופטים: "מה שאירע הוא, בפשטות, הערכה מחודשת של נסיבות העניין על ידי פרקליט המדינה", הוסבר בהכרעת השופטים.

"נקודת המוצא בסיטואציה שבה אנו ניצבים היא כי אין לאפשר לתביעה לחזור בה מן ההסדר. המדינה לא עמדה בנטל זה, שכן לא הובהר מהו אותו אינטרס ציבורי כבד משקל שלא קיבל את המשקל הראוי בהסדר הטיעון", הוסיפו השופטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק