פרסום ראשון: עובד שב"כ נאשם בקבלת שוחד וגניבה

היחידה לאבטחת אישים סוערת בעקבות כתב האישום שהוגש נגד האחראי על הלוגיסטיקה שם. הוא נאשם ש"סידר" לחברו לזכות במכרז, ובתמורה קיבל ממנו כסף. נוסף על כך, הוא אף גנב דלק באמצעות ה"דלקן" שניתן לו

יש מי שכנראה מנצל את החיסיון שמהווה חלק בלתי נפרד מהאופי העבודה בשב"כ כדי לגרוף לעצמו רווחים בדרכים לא חוקיות. עובד הארגון, שהיה בתפקידו אחראי על תחום הלוגיסטיקה ביחידה לאבטחת אישים, נאשם בקבלת שוחד ובגניבה - כך נחשף הערב ב"חדשות סוף השבוע". מדובר ביחידה רגישה, שאנשיה אחראיים לשמור על שלומם של בכירי המדינה, ובהם ראש הממשלה, הנשיא ואחרים.

לפי כתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בתל אביב, הציע הנאשם לפני כמה שנים לידידו, בעל חברה להשכרת ציוד, לגשת למכרז של השב"כ. האיש אכן עשה זאת, ומאז הפך לגורם שקיבל לידיו את הזיכיון לספק לשב"כ ציוד לאירועים פומביים שונים.

בתקופה שלאחר מכן ביקש וקיבל אותו איש שב"כ כמה הלוואות כספיות מהידיד. בפעם הראשונה מדובר היה בסכום של 18,000 שקלים, ובפעמים שאחרי הסכם גובה התשלום ב-12,000 שקלים. במעמד בקשת ההלוואה, נשמע איש השב"כ אומר יותר מפעם אחת לידיד: "זכור שיש הרבה קבלנים שרוצים לעבוד".

מכיוון שחלק מכספי ההלוואות לא הוחזרו, מתקיימים לכאורה יסודות עבירת השוחד. סעיף אישום שני שמיוחס לאיש השב"כ הוא גניבה. לפי כתב האישום, הוא השתמש בכרטיס התדלוק האוטומטי שסיפק לו השירות ומילא מכלים ניידים, בשווי של 3,000 שקלים.

פרקליטו של הנאשם, עו"ד אריאל עטרי, אמר כי "מדובר בהתנהלות נורמטיבית בין חברים" - אך בשב"כ ראו זאת בחומרה רבה יותר ומסרו: "בעקבות חשדות שהתעוררו נגד הנאשם, פנה השירות למח"ש ואף סייע במהלך החקירה. לאחר שהתברר כי יש ממש בחשדות, הוחלט לפטר את העובד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק