אישום: גנב הון "למען גלעד שליט"

רונן בר-שירה, שהונה אנשים בכך שהתחזה למתרים למען גלעד שליט ונפגעי אסון הכרמל, נאשם במרמה בנסיבות מחמירות. בכתב האישום שהוגש הבוקר בבית משפט השלום בראשון לציון, נכתב כי בר-שירה פעל ב"בכוח השכנוע ופלפול הלשון" כדי להונות את קורבנותיו

כתב אישום בגין מרמה בנסיבות מחמירות הוגש הבוקר בבית משפט השלום בראשון לציון כנגד רונן בר-שירה. בר-שירה נאשם שנהג לחבור לגופים אשר מגייסים כספי תרומות, ביניהם העמותה לשחרור גלעד שליט וגוף אשר גייס כספים לנפגעי אסון הכרמל, גייס בעבורם כספים, אך שמר לעצמו חלק נכבד מהתרומות.

מתוך כתב האישום, עולה כי בר-שירה "ניצל אסונות ומצוקות" ופעל ב"בכוח השכנוע ופלפול הלשון", על מנת לשכנע את האנשים אותם רימה לתרום לו כספים. בנוסף, בכתב האישום מתואר כיצד נהג בר-שירה לחבור לאנשים הנמצאים במצבי מצוקה, וניצל את תמימותם על מנת להוציא מהם כספים במרמה. בסך הכל, קיבל בר-שירה סכום של 1,240,000 שקל, מתוך תכנן לשמור 380,000 לעצמו.

אחד הטיעונים אשר מופיע בכתב האישום הוא עדותה של אמו של בר-שירה, בתיק אשר התנהל נגדו בשנת 1998. אימו העידה עליו כי: "הוא לא עבד בשום עבודה אחרת ולא היה מסוגל לעבוד בשום עבודה אחרת והייתה לו רק עבודה אחת - לעבוד על אנשים", דברי האם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק