פרקליטו של קצב: "חושש שיתאבד"

פרקליטו של משה קצב, עו"ד ציון אמיר, מביע חשש לחייו של הנשיא לשעבר שהורשע באונס. בראיון שמתפרסם הבוקר בעיתון "מעריב", מספר אמיר כיצד קצב אומר "דברים של ייאוש גדול" מאז גזר הדין. הפרקליט מפנה אצבע מאשימה כלפי החברה הישראלית ככלל והתקשורת בפרט ואומר "נכשלנו במבחן"

יומיים אחרי שנגזרו שבע שנות מאסר על הנשיא לשעבר משה קצב, עורך הדין שלו מביע חשש אמיתי לחייו. "אני מתקשה לראות אותו עושה את הצעד פנימה ודלת ברזל נטרקת אחריו", אומר אמיר הבוקר לכתבת "מעריב", שרה ליבוביץ-דר, "לפעמים אני מרגיש שהוא עלול להתאבד".

אמיר מספר כיצד מאז שנגזר עונשו, מתנהג קצב, שהורשע באונס, כאדם שחייו נגמרו: "אני שומע ממנו דברים של ייאוש גדול", אומר אמיר, אך מציין כי לעיתים מראה הנשיא לשעבר סימנים של אופטימיות: "לפעמים, יש לו אמונה שבבית המשפט העליון התוצאה תשתנה".

עו"ד אמיר שב ומאשים את התקשורת על התנהלותה לאורך הפרשיה: "למפגינות בצמתים ולכותבי הטורים", לדבריו, "בבית המשפט היו אלפי עדי תביעה וירטואליים שעמדו בכיכרות, בכניסה לבית המשפט וישבו בפאנלים בערוצי הטלוויזיה". אולם אמיר לא עוצר שם, הוא מפנה אצבע מאשימה כלפי כל החברה הישראלית ואומר: "החברה הישראלית נכשלה במבחן החשוב ביותר מאז שנות קיומה במובן של עשיית צדק".

אחרי ההרשעה: עו"ד אמיר השתלח בפרקליטות

למרות ההכרעה הבלתי ניתנת לספק של הרכב השופטים, ששלחה את משה קצב לשבע שנות מאסר בפועל בגין שני מעשי אונס, פרקליטו ציון אמיר עדיין מאמין כי הפרקליטות לא ביצעה את עבודתה כיאות.

"בסיכומי התביעה אומרים שיש קשיים בחומר הראיות. יותר מזה, רונית עמיאל מנהלת התביעה אמרה שזו ספינה לא יציבה. אני שואל מה השתנה בתיק? כלום לא השתנה". עו"ד אמיר המשיך להשתלח בגורמי הפרקליטות וגם בהליך המשפטי. "ההגנה הטובה ביותר היא הגנת האליבי", טוען עו"ד אמיר,
"והשופטים לא אישרו לעד אליבי מטעמנו להעיד בשיחת וידאו, רק כי הוא לא נמצא בארץ! איך דבר כזה קורה?"

"יום אחד האמת תיחשף. כל חומר הראיות והעדויות - אני מתפלל ליום הזה", סיכם אמיר, "אסור שהתיק הזה יהפוך לגאוות המערכת המשפטית".

עו"ד פלדמן: קצב אכל מרורים שסירב לעסקת הטיעון

"אמרנו לו באופן ברור וחד-משמעי, ככל שאפשר לומר ללקוח מסוגו של משה קצב: ותר על כבודך וקבל את הסדר הטיעון, אפילו שאתה טוען שהוא לא משקף את העובדות. כבד אותו", סיפר פלדמן - שהוסיף כי אמר לנשיא לשעבר: "נכונים לך ייסורים רק מעצם המשפט. אפילו היית מזוכה או מזוכה חלקית, את מנת הבושה וההשפלה תקבל בכל מקרה".

פלדמן סיפר כי הוויכוח בסוגיה התרחש לפני כמה שנים, גם כן לקראת חג הפסח. "אמרתי לו שתיכף יהיה ליל הסדר, הוא ישב עם משפחתו - והסיפור יהיה מאחוריו. עכשיו הוא אוכל מרורים", סיכם.

למרות כל אלה, אמר הפרקליט כי קצב עמד על שלו ולא הסכים להתפשר על טענתו לחפותו. "חוץ מאשר להצמיד אקדח טעון לראשו לא יכולתי לעשות יותר. אמרתי לו שיותר טוב להיות חכם מאשר צודק. אין שום ספק שאם הוא היה מקבל את הסדר הטיעון, אף אחד לא היה זוכר היום את הפרשה הזאת. היא הייתה נבלעת מזמן בהיסטוריה, ובמקום זאת היא צפה כמו לוויתן שמן שעלה מן הים ובולע את הכל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדרך לכלא - סיקור מיוחד:

7 שנות מאסר: גזר הדין המלא של קצב

קצב התפרץ ובכה: "הכל שקר!"

צפו: דחיפות ומהומה מחוץ לביהמ"ש

הכרעת הדין המלאה

כך נערך השב"ס לקליטת האסיר קצב

רגע האמת הגיע: משה קצב בדרך לכלא

התובעת לשעבר של קצב: "שיילך לכלא"

מיוחד: הקלטת השיחה בין קצב לא'

מסיבת העיתונאים הבלתי נשכחת של א': "משה קצב הוא סוטה"

זוכרים? נאום האימים של משה קצב

קצב הוקלט: "מי לא נוגע ברגל?"

מערכת היחסים האסורה נחשפת

מא' ועד ת' - כך התפוצצה פרשת קצב